Gājis bojā autokrosa braucējs Laimonis Sauka

01/11/2019 |

Nedēļas nogale nesa traģēdiju autokrosa saimē – ceļu satiksmes negadījumā sestdien dzīvību zaudēja leģendārais Latvijas smago bagiju braucējs Laimonis Sauka…

Atvadīšanās no čempiona notiks piektdien pl.12:00 Lubānas Luterāņu baznīcā.

Laimonis bija viens no visu laiku spožākajiem Latvijas autokrosa braucējiem, gūstot neskaitāmus panākumus smago bagiju VI grupā. Uzvarām bagātajā karjerā sasniegti desmit Latvijas autokrosa čempiona tituli, divi Baltijas čempiona tituli, kā arī izcilais PSRS čempiona tituls vēl padomju laikos. Sauka sasniedzis gan Latvijas, gan PSRS Sporta meistara nosaukumu.

Laimonis Sauka, šķiet, uz visiem laikiem paliks pēdējais Latvijas čempions VI bagiju klasē. Pēc desmitā Saukas čempiontitula 2001. gadā Latvijas čempionāts smago bagiju klasē vairs nenotika, turklāt Baltijas līmenī VI grupas bagiji tika apvienoti ar VII grupu, veidojot klasi, ko šobrīd pazīstam kā B6000.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību meistara ģimenei, un sēro kopā ar daudzajiem draugiem un konkurentiem, kuriem Laimonis bija ne tikai neuzvarams pretinieks, bet arī piemērs, kam līdzināties.

Paldies par cīņām, Meistar!

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool