Edijam Ošam uzvara Eiropas autokrosa posmā Lietuvā

11/06/2019 |

Foto: Autocross.lv

Lietuvā nedēļas nogalē tika aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta trešais posms. Ervins Grencis “SuperBuggy” klasē izcīnīja ceturto vietu finālā, kamēr “National” klasē par uzvarētāju kļuva Edijs Ošs.

Sezonas pirmie posmi norisinājās Vācijā un Latvijā, leģendārajā “Musa Raceland”, savukārt iepriekšējās nedēļas nogalē sportisti uz cīņām pulcējās Vilkiču trasē.

“SuperBuggy” finālā startēja Ervins Grencis un viņa dēls Justs, kuri cīnījās par trešo vietu ar Petru Bartošu, taču uz pjedestāla netika ne viens, ne otrs. Justs vienubrīd bija priekšā pieredzes bagātajam tēvam, taču pacelties uz pirmo trijnieku nespēja, un galu galā pēdējā līkumā viņa bagija noslāpa, kā rezultātā nācās palikt tikai devītajam. Ervins finišu sasniedza ceturtais. Tikmēr jau trešo posmu pēc kārtas uzvarēja vācietis Bernds Štūbe. Pēc starta viņam mēģināja uzbrukt Tomā Anakleto, taču nesekmīgi, un vēlāk Štūbe spēja palielināt pārsvaru. Trešo vietu guva Bartošs.

“National” jeb Nacionālajā klasē fināls izvērsās dramatisks, bet noslēdzās ar Latvijas triumfu. Startā vadību pārņēma Kasparts Silenieks, taču tad viņu apdzina mājinieks Donats Krasausks. Pēc tam Silenieks veica uzbrukumu un vēlreiz kļuva par līderi, bet lietuvietis centās atspēlēties. Rezultātā Silenieka spēkrats kontaktcīņā izslīdēja līkumā, un situāciju veiksmīgi izmantoja Edijs Ošs, pārņemot vadību un uzvarot. Krasausks ierindojās otrajā vietā, bet Mareks Dainis izrāva trešo vietu.

“Sen nebiju tik labi juties,” pēc finiša teica uzvarētājs Ošs. “Pjedestāli ir vajadzīgi motivācijai, citādi zūd interese un negribas vairs neko darīt. Beidzot jūtos lieliski.”

Trešās vietas ieguvējs Dainis piebilst: “Es līdz pēdējam aplim neticēju iespējai tikt uz pjedestāla. Uz brīdi pazibēja doma mēģināt apdzīt Krasausku, taču nolēmu neriskēt. Mašīnai kopš sestdienas bija izsists pakaļējais tilts, riteņi aizmugurē šķībi… Viss izveidojās labi.”

“JuniorBuggy” finālā pārliecinoši uzvarēja Barts van der Putens, bet “Buggy 1600” finālā no starta vadībā aizbrauca Markuss Vibelers, taču brauciena vidū viņu apdzina Milans Vanēks, gūstot uzvaru. “TouringAX” izšķirošajās sacīkstēs Matvejs Furažkins apdzina Vāclavu Fefjēru un ieguva pirmo vietu.

Rezultāti >>

Eiropas autokrosa čempionāta ceturtais posms notiks no 28. līdz 30. jūnijam Vācijā, Mačenbergas trasē.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool