Dakaras rallija rīkotāji aizvien negrib atgriezties Āfrikā

10/11/2017 |

Foto: enduro21.com

Kopš laika, kad Dakaras rallijs tika pārcelts uz Dienvidameriku, drošības situācija Āfrikā nav uzlabojusies, tādēļ šobrīd aizvien netiek domāts par sacensību rīkošanu šajā kontinentā.

2018. gadā Dakaras rallijs notiks jau četrdesmito reizi, kamēr Dienvidamerikā tas risināsies desmito reizi pēc kārtas. Sacensības startēs 6. janvārī Peru galvaspilsētā Limā, turpināsies Bolīvijā, ar atpūtas dienu šīs valsts galvaspilsētā Lapasā, un Argentīnā, kur tās otrajā lielākajā pilsētā Kordovā 20. janvārī tiks sasniegts finišs.

Šobrīd Āfrika kļuvusi par, iespējams, vēl nestabilāku reģionu kā 2008. gadā, kad Dakaras ralliju paaugstinātās bīstamības dēļ atcēla.

“Domāju, ka nav iespējams iztēloties Dakaras rallija atgriešanos Āfrikā,” vizītes laikā Limā sacīja sacensību direktors Etjēns Laviņs. “Āfrikā ir ļoti sarežģīta drošības situācija, tur notiek pilsoņu karš un ir terorisms. Žēl, ka tā, bet tā nu tas diemžēl ir.”

Tie gan nav argumenti, lai pa vēsturisko Dakaras rallija maršrutu ik gadu nevarētu rīkot “Africa Eco Race” rallijmaratonu, kas notiks arī šoreiz. Ceremoniālais starts gaidāms Monako, kur 29. un 30. decembrī gaidāmas administratīvās un tehniskās pārbaudes, kamēr sacīkstes ar laika ieskaiti tiks aizvadītas Marokā, Mauritānijā un Senegālā, noslēdzoties Dakaras pilsētā, leģendārā Rozā ezera krastos. Rallijs risināsies no 2. līdz 14. janvārim.

Ne vienu, ne otru sacensību rīkotāji vēl nav publiskojuši oficiālos dalībnieku sarakstus, taču tas tiek gaidīts jau tuvākajā laikā.

Izmantotie resursi:
www.eurosport.com
www.africarace.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool