Startē Dakaras rallijs, uz vienas no mašīnām arī Latvijas karogs

02/01/2017 |

Foto: dakar.com

Jau šodien, 2. janvārī tālajā Dienvidamerikā startēs Dakaras rallijs, kas tiek uzskatīts par, iespējams, grūtākajām motoru sporta sacīkstēm pasaulē. Lai gan latvieši uz starta neizies, Latvijas karogs Dakarā šogad tomēr būs redzams.

Ekipāžā ar 380. numuru kā stūrmanis startēs Ukrainā dzimušais Oļegs Uperenko (attēlā). Sportists sacensībās piedalīsies ar Latvijas Automobiļu federācijas izdotu sportista licenci, tālab blakus viņa vārdam mašīnu rotās tieši Latvijas karogs.

Uperenko pilots būs Krievijas pārstāvis Sergejs Šikhotarovs, ekipāžas rīcībā būs T1.1 klases “Overdrive” darbnīcā sagatavots pikaps “Toyota Hilux”, un tā pārstāvēs komandu “Konturterm Racing Team”. Šikhotarovam šī būs pirmā Dakara karjerā, bet viņa dēls Ivans kopā ar Uperenko, braucot ar šo pašu auto, nesen guva 13. vietu “Silk Way Rally”. Uperenko Dakaras rallijā braucis jau iepriekš.

Šogad Dakaras rallijs notiks jau 39. reizi, bet uz starta izies 318 sacīkšu braucamrīki – 87 mašīnas, 144 motocikli un 37 kvadricikli. Vieglo auto kategorijā favorītes uz uzvaru ir “Peugeot” un “X-Raid” komandas, ko pārstāvēs tādi ātri braucēji kā Stefans Petransels, Karloss Sainss, Sebastjēns Lēbs, Miko Hirvonens un citi. Tajā pašā laikā cerības uz augstiem rezultātiem ir arī tiem braucējiem, kas izmantos “Toyota” pikapus – viņu vidū Nasers Al-Atija, Nani Roma un Žinels de Viljē. Smago auto kategorijā favorīti ir Žerārs de Rojs, Airats Mardījevs, Federiko Viljagra, Alešs Lopraiss, Hanss Steisijs un Eduards Nikolajevs.

Starp dalībniekiem vieglo auto klasē arī trīs ekipāžas no Lietuvas, ar pilotiem Benediktu Vanagu un Antanu Jukneviču, kuri pilotēs “Toyota Hilux”, kā arī Vaidotu Žalu, kurš startēs ar “SEAT”.

Iepriekšējās dienās Dakaras rallija dalībnieku mašīnām veikta tehniskā kontrole, kā arī aizvadīts testu ātrumposms. Savukārt turpmāko divi nedēļu laikā Paragvajā, Argentīnā un Bolīvijā būs jāveic tūkstošiem kilometru. Cīņa par rezultātiem sāksies jau šodien, kad Paragvajas un Argentīnas teritorijā notiks pirmais ātrumposms. Tas būs tikai 39 km garš, tomēr tehniskajā trasē iespējamas kļūdas un pirmie pārsteigumi, prognozē organizatori. Kopā ar pārbraucieniem šodien tiks mēroti 454 km.

Izmantotie resursi:
www.dakar.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool