Prezentēts 2017. gada Dakaras rallijs, zināmi visi dalībnieki

23/11/2016 |

Foto: MCH Photo

Šodien Dakaras rallija rīkotāji izziņoja precīzu nākamā gada sacensību maršrutu, kā arī dalībnieku sarakstu. Automobiļu klasē dalībai pieteikušās trīs ekipāžas no Lietuvas, kamēr motociklu ieskaitē brauks divi igauņi.

2017. gada Dakaras rallijs no organizatoru puses tiek aprakstīts kā līdz šim grūtākais kopš šīs sacensības norisinās Dienvidamerikā. Vēl vairāk nekā citus gadus būs nepieciešams pielietot navigācijas prasmes, tāpat tiek solīts, ka būs jābrauc pa vēl neiepazītu apvidu, kas sportistus spēšot pārsteigt.

Dakaras rallijs notiks no 2. līdz 14. janvārim, plānotajiem 12 ātrumposmiem norisinoties Paragvajā, Bolīvijā un Argentīnā. Dalībniekiem šo nepilnu divu nedēļu laikā būs jāmēro aptuveni 9000 kilometri.

Jau 24. un 25. novembrī Havras otrā Francijā tiks veikta visas sacīkšu tehnikas pārbaude, bet pēc tam tā tiks iekrauta kuģī, lai mērotu ceļu pāri okeānam uz Dienvidameriku.

Šogad dalībai sacensībās apstiprināti kopumā 316 transportlīdzekļi. Uz starta stāsies 37 kvadricikli, 146 motocikli, 83 automašīnas un 50 smagie spēkrati.

Lai gan arī šoreiz Dakarā nebūs pārstāvēta Latvija, uz starta izies abu pārējo Baltijas valstu pārstāvji. Automobiļu klasē startēs lietuviešu pilotu Benedikta Vanaga, Antana Jukneviča un Vaidota Žalas ekipāžas, kamēr motociklu klasē cīņā dosies igauņi Marts Mēru un Tomass Trīsa.

Spēcīgo “Peugeot” rūpnīcas komandu, kas ir favorīte uz uzvaru, arī gaidāmajā janvārī pārstāvēs pašreizējais Dakaras čempions Stefans Petransels, Sebastjēns Lēbs, kuram šis būs otrais starts šajās sacīkstēs, kā arī Karloss Sainss un bijušais motociklu klases uzvarētājs Sirils Desprē. “Toyota Hilux” pikapus šoreiz pilotēs šī gada otrās vietas ieguvējs Nasers Al-Atija un trešo vietu izcīnījušais Žinels de Viljē. “X-Raid Mini” komandā cerības tiek liktas un Miko Hirvonenu, kurš šogad debitēja Dakarā ar ceturto vietu, kā arī Jazīdu Al-Radži un Orlando Terranovu.

Smago auto klasē atkārtot pirms gada gūto uzvaru mēģinās Žerārs de Rojs ar “Iveco”, kura komandas biedrs joprojām būs Federiko Viljagra, iepriekšējo sacīkšu trešās vietas ieguvējs. Labākais no “Kamaz” vīriem šī gada sākumā bija Ajrats Mardījevs, kurš tika pie otrās vietas – arī šogad viņš būs uz starta, kopā ar pārējiem komandas pilotiem Eduardu Nikolajevu, Andreju Karginovu un Dmitriju Sotņikovu. Viņiem konkurenci centīsies sastādīt tādi spēcīgi braucēji kā Hanss Steisijs (“Man”) un Alešs Lopraiss (“Iveco”).

Pilns dalībnieku saraksts >>

parcours-carte-v3

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool