Petransels nosargā vadību Dakaras rallijā, Lēbs neatkāpjas

09/01/2017 |

Foto: motorsport.com

Ar septīto ātrumposmu pirmdien Bolīvijā atsākās Dakaras rallijs, sportistiem veicot saīsinātu ātrumposmu. Automobiļu klasē uzvaru guva kopvērtējuma līderis Stefans Petransels.

Divas dienas sportisti atpūtās, jo sestdien plānoto sesto posmu, kā jau ziņots, atcēla nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ, bet svētdien bija jau iepriekš ieplānotā brīvdiena. Pirmdien no Lapasas uz Ujuni tika veikts vien 161 km garš ātrumposms, lai gan sākotnēji tika plānots uz pusi garāks, jo reģiona ceļus un neceļus ietekmējis lietus.

Vieglo auto klasē uzvaru guva kopvērtējuma līderis Stefans Petransels (“Peugeot”), par nieka 48 sekundēm pāspējot Sebastjēnu Lēbu (“Peugeot”). Tieši šie divi sportisti turpina atrasties kopvērtējuma galvgalī – Petransels nosargājis pirmo vietu, bet Lēbs no viņa atpaliek mazāk par divām minūtēm. Trešais ir Nani Roma (“Toyota”), kurš līderim zaudē 11 minūtes.

22. vietā posmu pabeidza lietuviešu pilots Antans Juknevičs (“Toyota”), kurš pašlaik kopvērtējumā ierindojas 26. pozīcijā. Tikmēr 28. ātrākie posmā bija krievu pilots Sergejs Šikhotarovs un viņa Latviju pārstāvošais stūrmanis Oļegs Uperenko (“Toyota”), kuri kopvērtējumā pēc septītā posma ir 41. pozīcijā.

Dmitrijs Sotņikovs (“Kamaz”) otro posmu pēc kārtas uzvarēja smago auto ieskaitē, par četrām ar pusi minūtēm pārspējot rallija vadībā esošo Žerāru de Roju (“Iveco”). Kopvērtējumā Sotņikovs līdz ar to apsteidzis Eduardu Nikolajevu (“Kamaz”), pakāpjoties uz otro pozīciju, bet De Rojs ir vairs tikai nedaudz vairāk par divām minūtēm priekšā.

Rezultāti >>

Āfrikā pa to laiku turpinās “Africa Eco Race” rallijs. Tur sestdien sportisti atpūtās, bet sacensības atsāka jau svētdien, kad veica 172 km garu ātrumposmu. Šodien bija jāveic 414 km garš ātrumposms.

Mateu Seradori (“LCR 30”) bija ātrākais automobiļu ieskaitē svētdien, kamēr šodien uzvaru guva kopvērtējuma līderis Vladimirs Vasiļjevs (“Mini”). Sacīkstēm pašlaik notiekot Mauritānijā, pēc aizvadītiem septiņiem posmiem Vasiļjevam ir 40 minūšu pārsvars pār Andreju Čeredņikovu (“Ford”), kurš pacēlies uz otro pozīciju.

Smago auto ieskaitē vadībā Andrejs Karginovs (“Kamaz”), kurš kopējā ieskaitē tagad piektais.

Rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool