Četri latvieši dodas uz globālā mēroga “Legends” pasaules finālu

12/09/2017 |

Foto: Jurmala/Papa’s RT

Valters Zviedris, kurš šogad pārstāv autosporta komandu “Jūrmala/ Papa’s RT”, šonedēļ dosies uz Somiju, kur no 15. līdz 17. septembrim norisināsies globāla mēroga autosporta sacīkstes “Legends World Finals”. Tas būs viens no šī gada lielākajiem notikumiem autosportā Somijā un tiek rīkots par godu Somijas simtgadei.

Sacensībām četrās dažādās “leģendu” klasēs pieteikušies 77 sportisti no Somijas, Zviedrijas, ASV, Dienvidāfrikas, Itālijas, Krievijas un četri sportisti no Latvijas. “Semi-Pro” iesācēju klasē 22 sportistu konkurencē startēs ne vien Zviedris, bet arī Garijs Rožkalns. Savukārt prestižākajā “Pro” klasē kopā ar vēl 27 sportistiem uz starta stāsies Valtera pieredzējušais komandas biedrs Uldis Timaks. Latvijas autosporta leģenda Jānis Horeliks startēs “Masters” klasē, kurā startē sportisti vecumā virs 40 gadiem.

DALĪBNIEKU SARAKSTS >>

“Legend Cars” automašīnas tiek ražotas ASV kopš 1992. gada. To virsbūvēm par prototipu tiek izmantotas pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados ražotās “Ford Sedan”, “Chevrolet Coupe” un “Dodge Sedan” automašīnas, nedaudz samazinātā izmērā (mērogā 5/8 no oriģinālā izmēra). Tās aprīkotas ar “Yamaha” 140Zs (100kw) motocikla dzinējiem un piecu ātrumu sekvenciālu ātrumkārbu. Pateicoties nelielajam svaram, kuram kopā ar braucēju jābūt ne mazākam kā 590kg, šīs mazās sporta automašīnas ir ļoti dinamiskas un atraktīvas. To maksimālais ātrums ir līdz pat 200km/h (Biķernieku trasē 185km/h) un līdz 100km/h tās paātrinās četru sekunžu laikā. “Legend Cars” seriāli, to nemainīgo tehnisko noteikumu un demokrātisko izmaksu dēļ, ir populāri visā pasaulē, tiek organizēti ne tikai ASV, bet arī Meksikā, Francijā, Beļģijā Anglijā, Austrālijā, Dienvidāfrikā, kā arī tepat kaimiņos Zviedrijā un Somijā, kur uz sacīkšu starta parasti ir vairāk nekā 30 automašīnas. Arī Latvijā šī klase strauji attīstās, un šajā klasē pēdējos gados ir startējuši vairāk nekā desmit Latvijas autosportisti.

Trīskārtējam Latvijas čempionam kartingā Valteram Zviedrim šis ir pirmais gads lielajā autosportā, un šogad viņš ir aizvadījis tikai četras sacīkstes ar “Legend Cars” automašīnu. Labākais rezultāts tika sasniegts augustā, “Riga Summer Race” sacensībās tepat Rīgā, Biķernieku trasē, kur tika izcīnīta ceturtā vieta 17 sportistu konkurencē. Pjedestāls bija pavisam tuvu! Neskatoties uz to, ka Valters savos 16 gados bija pats jaunākais sacensību dalībnieks, viņš šī gada Ziemeļeiropas Zonas (NEZ) “Legend Cars” trīs posmu seriāla kopvērtējumā 24 sportistu konkurencē ieguvis augsto desmito vietu un Latvijas čempionātu noslēdzis 15. vietā no 43 startējušajiem sportistiem. Valters cīnīsies par iespējami augstāku vietu šajās prestižajās “Legends World Finals” sacīkstēs un centīsies gūt pieredzi no daudz pieredzējušākajiem konkurentiem no dažādām pasaules valstīm.

Informāciju sagatavoja:
Aigars Zviedris,
“Jūrmala/ Papa’s RT” pārstāvis

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool