Rudes trasē aizvadīts “Kurzemes Ziemas kausa” trešais posms

Svētdien, 7. janvārī Liepājas pusē aizvadīts trešais no plānotajiem sešiem posmiem “Kurzemes Ziemas kausā”. Sacensības norisinājās uz Rudes kartodroma asfalta, ko neklāja ne sniegs, ne ledus. Vērtēti tika divi labākie no trim braucieniem.

FWD klasē par uzvarētāju kļuva Lauris Kupšis (“Opel Kadett”), pārspējot Arti Freibergu (“VW Golf”) un Miku Ķenavu (“VW Golf II”). Šāds pats pirmā trijnieka izkārtojums arī FWD/R klasē – Kupšis, Freibergs, Ķenavs.

Ievērojams dalībnieku skaits, 21 sportists, izgāja uz starta RWD ieskaitē. Šādā spēcīgā konkurencē pirmo vietu nodrošināja Artis Jēkabsons (“BMW 328i”), otro pozīciju izcīnīja Kristaps Lāms (“BMW 327”), bet trešo – Aigars Tīdmanis (“BMW Compact RX”). Tāpat daudz dalībnieku RWD/R ieskaitē, kur piedalījās 20 braukt gribētāji. Šeit atkal uzvara Jēkabsonam, Tīdmanis šoreiz otrais, bet Lāms – trešais.

22 autosporta entuziasti izgāja uz starta 2WD OPEN ieskaitē, un šī kļuva par viskuplāk pārstavēto klasi trešajā “Kurzemes Ziemas kausa” posmā. Jēkabsons kļuva par uzvarētāju, otrais bija Tīdmanis, bet trešais sacīkstes noslēdza Ķenavs .

4WD ieskaitē uzvara Artim Vicinskim (“Subaru”), kamēr pirmo trijnieku noslēdza Jānis Sala (“Audi S90”) un Raivis Aigars (“Subaru Impreza”). Identisks vadošā trijnieka izkārtojums – Vicinskis, Sala, Aigars – arī 4WD/R kategorijā. Tikmēr 4WD OPEN klasē, lai gan atkal uzvara Vicinskim, šoreiz Aigars otrais, kamēr Sala ieņēma trešo vietu.

HISTORIC klasē Viktors Bražis (“VW Golf I”) pārspēja Ivaru Zeltiņu (“VW Golf II”). Starp DĀMĀM tikmēr ātrākā bija Laura Gluškova (“VW Golf”), kura aiz sevis atstāja Sintiju Pickēnu-Kupši (“Opel Kadett”) un Līgu Artemenkovu (“Opel GSI”). Savukārt JUNIORU ieskaitē pirmā vieta jau pieminētajai Gluškovai, otrais palika Kristaps Kronbergs (“BMW 320”), kamēr trešajā vietā cīņu beidza Inguss Andersons (“BMW 323”).

3. posma rezultāti

Biedrības “EVE autosports” organizētā “Kurzemes Ziemas kausa” izcīņa ir autosprinta seriāls standarta un sporta automašīnām, kas norisināsies līdz februāra beigām. Ceturtais posms būs īpašs, jo plānots kā nakts sacīkstes piektdienas, 19. janvāra vakarā.