“Audi” aiziešana varētu nozīmēt DTM čempionāta beigas

19/05/2020 |

Foto: dtm.com

Pēc tam, kad par aiziešanu no šīm sacensībām paziņojusi automobiļu rūpnīca “Audi”, Vācijas salonautomobiļu čempionāts (DTM) ir tuvu tam, lai beigtu savu pastāvēšanu.

Aprīļa beigās “Audi” oficiāli paziņoja par aiziešanu no DTM sacīkstēm, par iemeslu tam minot vēlēšanos pilnvērtīgi koncentrēties startiem “Formula E” seriālā, kā arī klientu komandu apkalpošanu citos čempionātos. Daļēji šāds lēmums pieņemts arī dēļ ekonomiskajām sekām, ko radījusi koronavīrusa izraisītā pandēmija.

Jau pagājušajā gadā par plāniem turpmāk vairs nepiedalīties autosacīkstēs, kur netiek startēts ar elektriskajiem spēkratiem, paziņoja “Audi” rūpnīcas īpašniece “Volkswagen”, kas gan kā atsevišķa marka nav pārstāvēta DTM sacensībās. Jau 2017. gadā no DTM aizgāja “Mercedes”, šogad janvārī pēc vienas sezonas sacensības pameta “R-Motorsport” komanda, kas startēja ar “Aston Martin” mašīnām, līdz ar to šobrīd vienīgā rūpnīca, kas turpina dalību DTM seriālā, palikusi BMW.

“Lai gan es cienu “Audi” valdes lēmumu, īstermiņā tas nozīmē, ka mums, mūsu partnerus no BMW un mūsu komandas sagaida īpaši izaicinājumi,” situāciju komentē DTM čempionāta boss Gerhards Bergers. “Šis lēmums vēl vairāk pasliktina situāciju, un DTM nākotne tagad ir atkarīga no mūsu partneru un sponsoru reakciju uz šo lēmumu.”

“Audi” piedalījās DTM seriālā kopš tā atjaunošanas 2000. gadā, sākotnēji projektā iesaistoties daļēji, bet kopš 2004. gada jau ar pilnu rūpnīcas atbalstu. Kopš tā laika par čempioniem, startējot ar “Audi” spēkratiem, kļuvuši pa divām reizēm kļuvuši Matiass Ekstrems, Timo Šaiders un Renē Rasts, bet pa vienam titulam ieguvuši Lorēns Ajello, Martins Tomčiks un Miks Rokenfellers.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool