Atceltas Brenguļu nakts krosa sacīkstes

30/01/2020 |

Laika apstākļu dēļ pārcelts arī 9. februārī paredzētais Brenguļu tradicionālais Nakts kross, kas būtu Folkreisa Ziemas kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa trešais posms. Līdz ar to nākamās sportistu cerības saistās ar 22. februāra sacīksti Pilskalnu trasē.

Šķiet, Brenguļu autotrases lēmums par posma nenotikšanu komentārus neprasa – ziemas nav, šobrīd nevieni dienesti to arī neparedz. Brenguļu sacīkste, tāpat kā pirmā posma plānotie rīkotāji SK Vecpils, savu posmu formāli pārceļ, nevis atceļ, kas nozīmē sacīkstes iespējamu norisi atbilstošos laika apstākļos. Tikmēr otrā posma rīkotāji Raibenes trasē savu posmu atceļ pavisam.

Ziemas sacīkšu kalendārā bija paredzētas četras sacīkstes un, ja februārī uznāk ziema, tad Pilskalnu posms, kurš bija paredzēts kā sezonas pēdējā sacīkste, var izrādīties pirmā.

Atgādinām, ka ziemas sacīkstes, kuras tiktu vērtētas Folkreisa Ziemas kausa un Krosa komisijas kausa ieskaitē, tiek paredzētas laikā līdz 15. martam. Lai Folkreisa Ziemas kauss būtu noticis, nepieciešamas vismaz trīs sacensības. Attiecīgi, lai šo plānu realizētu, pirmajai sacīkstei jānotiek ne vēlāk kā 1. martā. Protams, pastāv teorētiskas iespējas aizvadīt dubultposmu vienā nedēļas nogalē, kad vienā trasē divās brīvdienās tiek aizvadītas uzreiz divas sacensības. Iespēja teorētiska, taču aizliegts tas nav.

Folkreisa pastāvēšanas vēsturē, kopš debijas 2009. gada vasarā, šāda ziemas sezona vēl nav piedzīvota. Sliktākais scenārijs tika piedzīvots pērn, kā arī 2014. un 2012. gadā, kad varēja notikt trīs sacensības. 2015., 2016. un 2017. gadā notika četras sacensības, bet, piemēram, 2010. un 2011. gada ziemā sezona aizvadīta ar sešiem posmiem.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool