Alisters Makrejs: “Rallijkrosā esmu ienācis uzreiz pašā virsotnē”

09/09/2017 |

Foto: World RX

Lielbritānijas pārstāvis Alisters Makrejs savu Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta debiju piedzīvoja pagājušajā nedēļas nogalē Francijā, pilotējot Loco World RX Team sagatavoto Volkswagen Polo. Viņš pie šī auto stūres atgriezīsies CSDD Biķernieku Trasē Rīgā, nākamnedēļ notiekošā Neste World RX of Latvia ietvaros.

„Parasti, pievēršoties jaunam sporta veidam, tu sāc zemākajā līmenī un virzies uz augšu, taču rallijkrosā esmu ienācis uzreiz pašā virsotnē – pasaules čempionātā. Ar to noteikti vēl ir jāaprod,” stāstīja Alisters Makrejs.

Viņš turpina: „Pirms dalības šajā posmā, televīzijā biju redzējis cik profesionāli te viss notiek. Konkurence šeit ir ļoti augsta – augstāka kā jebkad – un to pašu var teikt arī par automašīnu attīstību pēdējos dažos gados. Ja trīs vai četrus gadus atpakaļ bija iespējams ienākt sporta veidā un uzreiz cīnīties par augstām vietām, tagad ko tādu izdarīt ir daudz sarežģītāk. Ir lieliski šeit atrasties, rallijkross ir tieši tik aizraujošs kā biju cerējis un ar vēl lielāku konkurenci kā gaidīju, tāpēc es šo visu izbaudu.”

Bijušais rallija pilots Francijas posmu noslēdza 24. vietā, jo nestartēja ceturtajā kvalifikācijas braucienā. Apgūt Polo Supercar Francijas trasē slapjos apstākļos nebija viegli, jo sevišķi dēļ Pasaules RX ierobežotā iepazīšanās apļu skaita, kā arī fakta, ka pat mazākā kļūda atstāj milzīgu iespaidu uz rezultātu.

Makrejs skaidro: „Rallijā tu dodies 35 kilometrus garā ātrumposmā, kurā vari pieļaut kļūdas pāris līkumos un tas pārāk neietekmēs tavu rezultātu. Šeit, ja tu pāris līkumos pieļausi kļūdu, savā braucienā uzreiz nokritīsi no pirmās uz ceturto vietu – tā ir milzīga atšķirība. Te vienkārši ir nepieciešams laiks; ir skaidri saprotams kāpēc pat tik fantastiskam braucējam kā Sebastjēnam Lēbam bija ilgi jācīnās līdz pirmajai uzvarai. Tagad viņš cīnās par augstākajām vietām, taču pagāja laiks līdz viņš sasniedza šo līmeni, ka spēj cīnīties par uzvaru. Un to mēs sakām par vīru, kurš ir deviņkārtējs pasaules čempions rallijā. Šis nav sporta veids, kurā var ienākt un uzreiz parādīt lieliskus rezultātus!”

Izmantotie resursi:
www.rxlatvia.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool