Žans Tods atzinīgi vērtē Jūrmalā notikušo FIA reģionālo kongresu

27/10/2018 |

Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Sestdien Jūrmalā noslēdzās 4. ikgadējais Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas reģionālais Sporta kongress. Šo kongresu, līdz ar Ziemeļeiropas zonas (NEZ) valstu federācijas pārstāvju tikšanos, šogad rīkoja Latvijas Automobiļu federācija. Kongresu vadīja FIA prezidents Žans Tods (Jean Todt), FIA ģenerālsekretārs Sporta nodaļā Pīters Baiers (Peter Bayer), LAF prezidents Raimonds Kisiels un LAF viceprezidents Jānis Naglis. Kongresu kopā apmeklēja ap 90 viesu no Krievijas, visām Ziemeļvalstīm un citām Eiropas valstīm – Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Portugāles, Islandes, Šveices, Beļģijas, Vācijas, Īrijas, Nīderlandes un Latvijas.

Kongresa programmā bija iekļauti tādi jautājumi, kā valstu federācijas var uzlabot drošību uz ceļa un sacensībās, kā iesaistīt jauniešus autosportā un to, kā strādāt, lai motoru sporta aktivitātes padarītu vēl populārākas un pieejamākas.

Žans Tods: „Vienmēr ir patīkami būt NEZ konferencēs un apzināties lielo ietekmi, kas ir šīm valstīm. NEZ valstu ietvaros tiek organizētas 438 FIA saskaņotas sacensības gadā, kas ir vairāk kā visā pārējā pasaulē kopā, tādējādi NEZ valstu ieguldījumus autosportā ir skaidri redzams, savukārt, ja domājam pasaules mērogā – tieši Eiropā vienmēr ir bijusi pastiprināta kaislība pret motoru sportu, jo no Eiropas nāk lielākā daļa izcilāko sportistu un tehniski spējīgāko inženieru.”

FIA prezidents turpināja: „Gribu izteikt īpašu pateicību LAF prezidentam Raimondam Kisielam par uzņemšanu un augsti profesionālajiem standartiem, kuriem atbilst šī kongresa organizācija. Viesu silto sagaidīšanu, kuru nodrošināja viņa komanda, novērtēja visu valstu delegāti. Pēdējos gados Latvijā esmu bijis vairākkārt un katru reizi tā pārsteidz ar lielisku pasākumu programmu un izpildījumu.”

Kongresa ietvaros piektdien delegāti apmeklēja Rīgas Motormuzeju, kur iepazinās ar ekspozīciju un atzina, ka šis muzejs ir vieta, ar kuru Latvija var pamatoti lepoties.

„Panākumi un veiksmes stāsti nav iemesls, lai apstātos attīstībā. Nepieciešams doties tālāk un nodrošināt nākamajai paaudzei pieejamu sacensību platformu. Tieši jaunieši būs tie, kas virzīs autosportu nākotnē, ņemot vērā arī straujo e-sporta attīstību,” tā FIA prezidents Žans Tods.

Vēl svētdien turpināsies NEZ valstu darba grupu tikšanās, kad tiek risināti katra sporta veida reģionālie jautājumi, kas skar sacensību kalendārus, nolikumus un tehniskos noteikumus, lai rūpētos par sacensību pieejamību sportistiem.

LAF izsaka lielu pateicību visiem iesaistītajiem kongresa rīkošanā, tajā skaitā visu sporta veidu komisiju pārstāvjiem, kas piedalījās kongresā un visiem brīvprātīgajiem, kas palīdzēja, lai kongresa darbs ritētu raiti un saskaņā ar plānu.

Info: Kristīne Pavlovska, LAF preses sekretāre

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool