Tomass Štolcermanis aizvadījis F4 sacensības Abū Dabī trasē

Foto: F4 UAE

Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās Apvienoto Arābu Emirātu F4 čempionāta priekšpēdējais posms, kurā uz starta izgāja arī Tomass Štolcermanis. Viņam šīs bija otrās F4 sacensības karjerā. Pēc ne tik sekmīga pirmā brauciena, otrajā tika piedzīvots zīmīgs progress, kamēr trešajā sacīkstē nācās izstāties pēc tam, kad sānos ietriecās viens no konkurentiem.

Pirmajā kvalifikācijā Štolcermanis ierindojās 29. pozīcijā. Pirmajā braucienā pēc starta notika sadursme starp līdzšinējiem sezonas līderiem Frediju Sleiteru un Kīnu Al Azhari, kā rezultātā trasē devās drošības mašīna. “Prema Racing” komandu pārstāvošais Štolcermanis bija viens no dažiem pilotiem, kas iebrauca pitstopā. Pēc tam izdevās pacelties uz 28. pozīciju, bet vienubrīd vairākas vietas tika zaudētas. Tomass aizvadīja dažas spraigas divcīņas, kam uzmanību pievērsa arī TV kameras, lai gan lielākoties tika atspoguļotas līderu cīņas. Vēlāk vairāki konkurenti arī piedzīvoja sadursmes un pieļāva kļūdas, kas latviešu pilotam ļāva pacelties augstāk. Finišu Štolcermanis sasniedza 25. vietā. Pašā izskaņā arī izdevās uzrādīt personīgi ātrāko apli (1:58.506), kas tikai apliecināja stabilo progresu.

Otro braucienu Štolcermanis sāka no 25. pozīcijas. Pārsteidzoši, bet Abū Dabī lija. Otrais brauciens sākās aiz drošības mašīnas, bet piektajā aplī tika izkārti zaļie karogi, un cīņas varēja sākties. Tomass uzreiz pacēlās par vienu pozīciju uz augšu un turpinājumā kāpa arvien augstāk. Vairākas vietas izdevās atgūt paša spēkiem, citkārt palīdzēja arī priekšā esošie konkurenti, kas pieļāva kļūdas un iekļuva sadursmēs. Latviešu sportists aizvadīja vairākas spraigas cīņas, tostarp ar čempionāta līderi Frediju Sleiteru, vienu no ātrākajiem pasaules kartinga braucējiem, kas arī pievērsies formulu pilota karjerai. Vairākas pozīcijas Štolcermanim izdevās iegūt arī pēdējā aplī un finišs tika sasniegts 16. vietā. Aizvadot karjeras otro nedēļas nogali formulu sacensībās, mūsu pilots turpināja demonstrēt stabilu progresu, kas atspoguļojās arī apļu laikos. Tāpat kā dienu iepriekš, arī šajā braucienā savu personīgi ātrāko apli sportists uzrādīja pašās beigās, turklāt tas bija ātrāks, piemēram, par otrās un trešās vietas ieguvēju ātrākajiem apļiem.

Trešais brauciens startēja faktiski sausā trasē, lai gan vietām asfalts vēl bija mitrs. “Prema Racing” komandas braucējam padevās labs starts no 16. pozīcijas, tomēr, kad pirmajā aplī saslīdēja Maksimilians Popovs, viņam nācās izbraukt ārpus trases. Arī citiem braucējiem izdevās izvairīties no saslīdējušās formulas. Pēc tam Štolcermanis piedzīvoja izstāšanos, jo 14. līkumā viņa mašīnas sānos ietriecās kāds no konkurentiem. Tobrīd notika vēl vairāki incidenti, kā arī atsākās lietus, līdz ar to nācās trasē sūtīt drošības auto. Tā kā visi brauca ar slikiem, drošības apsvērumu dēļ sacensības tika apturētas, bet vēlāk atsāktas.

Jau šajā nedēļas nogalē Tomass startēs Apvienoto Arābu Emirātu F4 sezonas noslēguma posmā Dubaijas trasē.

Izmantotie resursi:
www.f1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *