Atskats uz Malaizijas „Grand Prix”

Foto: GPupdate.net

„Pēc otrās vietas Austrālijā un pēc uzvaras šeit es jūtos tā, it kā es vēl sapņotu. Esmu apmierināts un ļoti laimīgs, ka mums ar jauno komandu tik ātri izdevās saprasties. Mēs zinājām, ka lai uzvarētu ir jābūt ļoti labam startam, un tas mums šoreiz izdevās. Hamiltona otrā vieta šodienas rezultātus padara vēl burvīgākus. Pēc pirmajiem desmit apļiem man radās problēmas ar radio, tāpēc, kad braucu pirmo reizi boksos, nebiju pārliecināts, vai komanda ir gatava mani uzņemt. Turpināsim gatavoties Bahreinai, kuru es gaidu ar lielu nepacietību.” – tā par aizvadītajām Malaizijas sacensībām izteicās tās uzvarētājs Fernando Alonso.

Arī Luiss Hamiltons bija priecīgs par savu otro vietu un atzina, ka šīs ir bijušas viņa smagākās sacensības viņa mūžā: „Šīs bija grūtākās sacensības manā mūžā. Man padevās ļoti labs starts, tāpēc arī sanāca apdzīt abus „Ferrari” pilotus. Man nācās ļoti ilgi cīnīties ar viņiem, tāpēc esmu priecīgs, ka man izdevās viņus noturēt aiz sevis. Vislielākais paldies ir jāsaka komandai, kas sagatavoja gan formulu, gan arī mani. Ar nepacietību gaidu Bahreinu un, protams, vēlreiz apsveicu savu komandas biedru ar uzvaru.”

Ar ne visai labu garastāvokli Malaiziju pameta „Ferrari” komanda, kurai šīs sacensības nebija tik veiksmīgas, kā sākumā tika plānots. „Diena ar dažādām sajūtām.” atzīst Kimi Raikonens. „No vienas puses esmu apmierināts par izcīnītajiem sešiem punktiem, bet no otras puses, šīs sacensības nenorisinājās, kā bijām iecerējuši. Bet jāatzīst, ka tas ir tikai sezonas pats sākums un visa galvenā cīņa būs vēl priekšā. Mēs pirms šīm sacensībām pamainījām formulai šādas tādas lietas, tāpēc šajā sacensībā mēs nevarējām izmantot visas priekšrocības, ko tā sniedz, līdz ar to mums ir nedaudz pie tā jāpiestrādā un viss būs kārtībā. Pirmais līkums? Alonso un Hamiltons vienkārši bija nedaudz ātrāki nekā mēs.”

„Šīs bija ļoti smagas sacīkstes. Es mēģināju apdzīt Hamiltonu, bet viena mana kļūda man liedza to izdarīt. Šīs sacensības neizvērtās tādas, kādas mēs tās sākumā bijām iecerējuši. Tagad mums ir cītīgi un ātri jāizanalizē savas kļūdas, lai turpmākajās sacensībās mums tās vairs neatkārtotos. Bet pats galvenais ir, lai formula sasniedz finišu un izcīna pēc iespējas vairāk punktu.” tā par aizvadīto sacīksti izteicās piektās vietas ieguvējs Felippe Massa.

Ļoti priecīgs par savu ceturto vietu bija „BMW Sauber” komandas pilots Niks Haidfelds, kuram patiesu baudu sagādāja fakts, ka viņam izdevās apsteigt vienu no „Ferrari” pilotiem. „Es esmu ļoti laimīgs, jo šī man ir tiešām fantastiska pieredze. Lai vēlreiz apsteigtu kādu no „Ferrari” pilotiem man noteikti nāksies vēl ilgi gaidīt. Brīvajos treniņbraucienos bija šādas tādas problēmas, bet sacensību laikā formulā bija noregulēta ideāli. Pirmajā līkumā mana formula nedaudz saskārās ar Kubicas formulu, bet par laimi formula netika bojāta. Vienā līkumā Massa izbrauca ārā no trases un es viņu apsteidzu. Zināju, ka būs grūti nosargāt savu vietu, bet man tas izdevās. Šoreiz es izmantoju cietāka sastāvas riepas, un kā var redzēt, tad tas mums palīdzēja. Mēs bijām ātri un tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc Massa nevarēja mani apdzīt. Tas ir fantastisks un tai pašā reizē negaidīts rezultāts.”

„Šis bija maksimums, ko es varēju sasniegt.” tā par savu sesto izcīnīto vietu saka „Renault” komandas pilots Džankarlo Fisikela. „Esmu ļoti apmierināts ar sasniegto rezultātu, jo formula tiešām bija ļoti ātra un noregulēta neticami labi. Komanda zina, ka šis ir pagaidām maksimālākais rezultāts, uz kuru mēs varam cerēt. Bet mēs ļoti cītīgi tagad strādājam, lai turpmākajās sacensībās mēs varētu sasniegt vēl labākus rezultātus.”

Arī otrs „Renault” komandas pilots Heiki Kovalainens bija apmierināts ar sacensībām, kā arī ļoti priecīgs par savu pirmo izcīnīto punktu: „Tas ir mans pirmais izcīnītais punkts, tāpēc es jūtos ļoti labi, pie tam vēl pēc tik grūtām sacensībām. Es pie katras izdevības mēģināju kādu apsteigt, lai finišētu pēc iespējas augstāk. Salīdzinot ar Melburnu, kur es pieļāvu ļoti daudz kļūdu, esmu nedaudz vairāk apradis pie formulas un tās ātrumiem. Jūtu, ka mēs ejam pareizajā virzienā. Mums ir jāturpina smagi strādāt, lai varētu cīnīties par uzvarām. Jūtu, ka Bahreinā mēs varētu nostartēt vēl labāk.”

Avots: http://www.f1-live.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *