Vinteram teicams rezultāts. Vai Naglis/Pētersons izstājušies?

Info: www.tvnet.lv
Šodien Dakaras rallijreida dalībniekiem kopumā bija jāveic 679 kilometri, no kuriem – 405 – ātrumposma režīmā. Ātrākais starp motobraucējiem bija spānis Marks Koma, kurš brauc ar KTM motociklu, nedaudz vairāk kā 12 minūtes viņam zaudēja tautietis Izidrs Esteve Pujols, savukārt ar 19 minūšu atstarpi finišēja francūzis Sirils Desprē.

No Latvijas motobraucējiem un no šogad Dakarā startējošajiem latviešiem kopā ņemot, vislabāko rezultātu šodien uzrādīja Jānis Vinters – viņš 405 km garo ātrumposmu veica ar 9. labāko rezultātu. Dienas uzvarētājam Jānis zaudēja 32 minūtes. Pateicoties labajam rezultātam, Vinters kopvērtējumā jau pakāpies uz 19. vietu, Dakaras rallijreda pašreizējam līderim Komam zaudējot stundu un 28 minūtes.

Jāņa brālis Einārs šodienas posma uzvarētājam zaudēja stundu un 18 minūtes, un ierindojās 27. vietā. Tomēr tas ļāva arī viņam pavirzīties augšup kopvērtējuma tabulā, kurš šobrīd viņš ieņem 31. pozīciju – gandrīz divas ar pusi stundas aiz līdera.

Automobiļu kategorijā šodien par uzvarētāju kļuva pieredzējušais francūzis Žans Luī Šlesers – paša konstruētajā bagijā viņš par gandrīz 8 minūtēm apsteidza divu pirmo ātrumposmu uzvarētājus Karlosu Suzu un Karlosu Sainsu. Vakardienas posma uzvarētājs Žiniels Deviljē 4. ātrumposmu noslēdza 5. pozīcijā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem posmiem, latviešu autobraucēju rezultāti nav īpaši spīdoši. Labākie no mūsu valsts pārstāvjiem 4.posmā bija Jānis Āzis/Ainārs Princis, kuri līderim šīs dienas posmā zaudēja nedaudz vairāk kā 2 stundas un ierindojās 57. vietā. “OSCar” sacīkšu automobiļu konstruētājs Andris Dambis ar stūrmani Didzi Zariņu finišu sasniedza 81. pozīcijā, Šleseram zaudējot 3 stundas. Informācija no Marokas liecina, ka Dambja/Zariņa ekipāžu šodien piemeklējušas tehniskas problēmas, tādēļ arī rezultāts ir tāds, kāds ir.

Vēl viena Rīgas rallijreida komandas ekipāža – lietuvieši Aurelius Petraitis / Šarunas Paliokas 4. posma finišu sasniedza 94. pozīcijā un šobrīd kopvērtējumā ieņem 80. vietu. Baltkrievijas – Latvijas apvienotā ekipāža Škeļs / Innuss savukārt šodien bija 113. ātrākie un tagad kopvērtējumā atrodas 125. pozīcijā.

Operatīvā informācija no Dakaras rallijreida ļauj secināt, ka krietni sliktāks rezultāts kā iepriekšējās dienās būs arī Jāņa Nagļa/Agra Pētersona ekipāžai – ātrumposma vidū tehniskas problēmas radušās arī viņu “Mitsubishi Pajero”. Kā TVNET pastāstīja “RE Autokluba” pārstāvis Roberts Elbakjans, kurš šobrīd atrodas Marokā, automobilim ir problēmas ar sajūgu un tas joprojām (23:30 pēc Latvijas laika) nav sasniedzis finišu. Precīzas informācijas par notikušo nav arī posma galapunktā gaidošajam servisa personālam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *