Vanags Dakaras rallijā turpmāk vairs nestartēs ar Latvijā ražoto “OSCar”

Kļuvis zināms, ka lietuviešu autosportists Benedikts Vanags nākamgad Dakaras rallijā vairs nestartēs ar Latvijā ražoto “OSCar” automobili.

Vanags “OSCar O3” bija iegādājis savā īpašumā un divas reizes ar to piedalījās slavenajā Dakaras rallijmaratonā. 2013. gadā viņš finišu sasniedza 65. vietā, bet šī gada janvārī izcīnīja 35. vietu. Jau toreiz Vanags atzina, ka mašīna ir laba, tomēr ar to nav iespējams sasniegt augstus rezultātus ātruma trūkuma dēļ. Nesen viņš “OSCar” pārdeva uz Mongoliju.

Tikmēr šonedēļ Vanags nāca klajā ar paziņojumu, ka 2015. gada Dakarā startēs ar “Toyota Hilux” pikapu. Apsvērta iespēja pirkt “Mini” markas auto, tomēr tas bijis 2,5 reizes dārgāks par Beļģijā sagatavoto “Toyota”. Tāpat izskatīta iespēja iegādāties “Ford” mašīnu, tomēr šis auto pagaidām vēl neesot pietiekami pārbaudīts. “Toyota Hilux” cena esot 400 000 eiro un daļu no izmaksām segusi “OSCar” pārdošana.

“Vēl pirms gada nedomāju, ka manā garāžā stāvēs šāds auto,” stāsta Vanags. “Nākamajā Dakarā uz starta izies 13 šādas “Hilux” automašīnas, no kurām vismaz puse būs labākas specifikācijas nekā man. Tomēr mums šis auto vienalga ir liels solis uz priekšu.”

Vanaga “Toyota Hilux” aprīkots ar 5 litru V8 motoru, kas spēj attīstīt 390 zirgspēku jaudu. Tāpat mašīna aprīkota ar gaisa kondicionieri, kas šādās sacīkstēs ir ļoti svarīga nianse.

Vanags ir nomainījis arī stūrmani un turpmāk navigatora lomu izpildīs baltkrievs Andrejs Rudņickis.

Sportists uzsver, ka tīri teorētiski tagad ir izredzes iekļūt pat pirmajā desmitniekā, tomēr pagaidām tik augstus rezultātus nav gatavs apsolīt.

Dakaras rallijs 2015. gadā notiks no 4. līdz 17. janvārim, ar startu un finišu Buenosairesā, Argentīnā.

Info: delfi.lt
Foto: facebook.com/benediktas.vanagas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *