“Toyota” komanda paziņo jauno sastāvu Dakaras rallijam

13/11/2020 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

“Toyota Gazoo Racing” rūpnīcas komanda paziņojusi, ka janvārī gaidāmajā Dakaras rallijā startēs ar četrām ekipāžām. Vadošie piloti komandā būs Nāsirs El-Atija un Žinels de Viljē, bet pārējās divas mašīnas pilotēs debitants Henks Lategans un Šamīrs Variava.

Lai gan “Toyota” vienība bijusi viena no favorītēm kopš 2012. gada, kad uzsāka startus Dakaras rallijā, vienīgo reizi uzvarēt izdevies 2019. gadā, kad pirmo vietu izcīnīja El-Atija. Šogad viņš guva otro vietu, bet iepriekš uzvarējis arī 2011. gadā ar “Volkswagen” un 2015. gadā ar “Mini”. Tikmēr De Viljē kontā viena uzvara, kas izcīnīta 2009. gadā “Volkswagen” sastāvā.

Lateganam šī būs pirmā Dakara karjerā, lai gan “Toyota Gazoo Racing” komandu citās sacensībās viņš pārstāvējis jau līdz šim. Sportists šogad otro sezonu pēc kārtas kļuva par Dienvidāfrikas “Cross Country” čempionu, bet viņa stūrmanis būs Brets Kamingss, kurš Dakaras rallijā iepriekš startējis motociklu klasē. Tikmēr Variava, kurš arī ir no Dienvidāfrikas un bijis savas valsts  “Off-Road” čempions 2000. gadā, Dakarā startēja pērn, bet ar “Toyota” rūpnīcas mašīnu šajās sacīkstēs brauks pirmo reizi.

Šīm četrām ekipāžām vienīgajām būs jaunākās specifikācijas “Toyota Hilux” sacīkšu pikapi, kas izgatavoti komandas bāzē Johannesburgā.

Šī gada sākumā rūpnīcu Dakaras rallijā jau pārstāvēja El-Atija un De Viljē, kā arī Bernhards ten Brinke, kurš arī gaidāmajās sacīkstēs brauks ar “Toyota” pikapu, bet vairs ne “lielajā” komandā, un Fernando Alonso, kurš savukārt šoreiz uz starta neizies, jo gatavojas atgriezties “Formulā 1”.

Izmantotie resursi:
www.toyota.eu

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool