Šodien rallijā pārbrauciena diena

Juris Dargēvičs, www.f1.lv
Foto: Maindru Photo

Šodien Dakāras rallijmaratonā ir nosacīta brīvdiena. Iespējamo nemiernieku uzbrukumu dēļ vienpadsmitais ātrumposms ir atcelts un sacīkšu dalībnieki veic 280 kilometrus garu pārbraucienu no Nemas uz Ajonu kur notiks gatavošanās vienam no šī gada grūtākajiem pārbaudījumiem. Pašlaik ierindā joprojām ir abi “JV Moto Team Riga” motobraucēji, kā ar Rīgas rallijreida komandas trīs “OSCar” ekipāžas.

Vakar bija pēdējā diena, kad ātrumposms stiepās Mauritānijas teritorijā, tomēr pat neskatoties uz to, ka braucēji šogad nešķērso Mali ziemeļu robežu, lai dotos uz Tambakundu, armija bija parūpējusies par sportistu apsardzi. Līdz ar pirmā motociklista došanos ceļā, gaisā pacēlās arī neliela, bet apbruņota kaujas lidmašīna, kas dežūrējot pa perimetru, savu darbu beidza vien pēc pēdējā sacensību dalībnieka ierašanās finišā.

Kā zināms, tad reģions, kurā pašlaik atrodas sportisti, uzskatāms par bīstamu, turklāt Mali virzienā no šejienes doties Eiropas tūristiem vispār nekad nav ieteicams. Jau vairākkārt ziņojām, ka kāds neprognozējams nemiernieku grupējums, kura bāzes vietas atrodas kaut kur Mali ziemeļu pierobežā, draudēja ar sportistu nolaupīšanu gadījumā, ja tie pārbrauks valsts robežai.

Grūti šajās dienās klājās divām “OSCar” ekipāžām – Aurēlijam Petraitim un Šarunam Paliokam, kā arī Sergejam Škeļam un Aleksandram Innusam. Šobrīd jau lietuvieši no sacensībām ir izstājušies, bet otra mašīna pēc daudzu stundu kavēšanās ceļu turpina. Kā izrādās, tad Skeļa un Innusa neveiksmē vainojama viņu vēlme palīdzēt nelaimē nonākušajiem komandas biedriem.

“Svētdien Aurēlija Petraita ekipāža pamatīgi sabojāja savu automašīnu, bet pateicoties baltkrieviem, tā tika aizgādā līdz finišam, nevis atstāta tuksnesī vietējiem iedzīvotājiem,” pastāstīja Rīgas komandas direktors Māris Saukāns. “Tādēļ Sergejs arī pazaudēja tik daudz laika un finišēja tikai agri no rīta. Pirmdien Škeļam nekādu īpašu problēmu nebija, bet ekipāžai nācās startēt vakarā un finišu viņi sasniedza tikai vēlu naktī. Sergeja mašīna ir ideālā kārtībā un ekipāža cīņu turpinās.

Lieki atgādināt, ka mūsu motobraucēji pēdējās divas dienas sagādāja ne mazums patīkamus pārsteigumus. Vispirms jau neviens neaizmirsīs pirmdien Jāņa Vintera gūto uzvaru ātrumposmā no Tičitas uz Nemu, bet vakar viņš ierindojās augstajā ceturtajā pozīcijā. Jācer, ka šī diena nemazinās Vintera vēlmi braukt tādā pašā ātrumā, bet tieši otrādi – ļaus uzkrāt spēkus, lai atlikušo rallijmaratona daļu veiktu ar maksimālu atdevi un koncentrēšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *