Līdz finišam tiek visas Latvijas ekipāžas

Juris Dargēvičs, www.f1.lv

Šodien notikušo 117 kilometrus garo pirmo Dakāras rallijreida ātrumposmu veiksmīgi pabeigušas arī Latvijas komandu auto ekipāžas. Labu sniegumu parādīja gan trīs “OSCar” pārstāvji, gan Jāņa Nagļa pilotētais “Mitsubishi”. Vienīgi Sergeja Škeļa mašīnai radās nelielas tehniskas problēmas un bija jāpārdzīvo ierakšanās smiltīs.

Ka pirmais smilšainajā trasē devās Andris Dambis un Didzis Zariņš. Viņi tiek uzskatīti par galvenajām Latvijas cerībām starp visām “OSCar” ekipāžām, jo kurš gan labāk pārzina automobili, ja ne pats tā konstruktors. Arī uzstādītais rezultāts nelika vilties, jo braucēji finišu sasniedza pietiekami augstajā 39. vietā, no līdera atpaliekot nedaudz vairāk kā 23 minūtes.

Patiesībā pat necerēti labi šīs sacīkstes sākuši arī Jānis Naglis un Agris Pētersons, kuri ar pašu pārbūvēto “Mitsubishi” par nieka sekundi atpalika no Dambja un līdz ar to ierindojās 40. pozīcijā. Mazliet lēnāku tempu uzturēja Jānis Āzis un Ainārs Princis, kuri no uzvarētāja atpalika pusstundu un palika 52. vietā. Ņemot vērā to, ka sacīkstēs startē 181 automobilis. Arī lietuvieši Aurelijus Petraitis un Šarunas Paliokas neatpalika nekur tālu – viņiem 63. vieta un 38 minūšu deficīts.

Grūtāk klājās baltkrievam Sergejam Škeļam un Aleksandram Innusam. Sākotnēji viņu “OSCar” sastapās ar aizmugurējā reduktora pārkaršanu, savukārt pēc tam pievīla pašu vēlme palīdzēt kādai citai nelaimē nonākušai ekipāžai. Izrakuši no smiltīm savus konkurentus, ekipāža iestiga pati un tādā veidā zaudēja vēl vairāk dārgā laika. Nekādu citu problēmu gan nebija un tumši zilais “OSCar” sasniedza finišu 149. vietā, no uzvarētāja atpaliekot 2 stundas 45 minūtes un 28 sekundes.

Ārkārtīgi labu sniegumu šodien nodemonstrēja “Volkswagen” rūpnīcas komandas pārstāvji. Pie uzvaras, tāpat kā motociklu ieskaitē, tika portugāļu izcelsmes pilots – šajā gadījumā Karloss Souza. Viņš par divām ar pusi minūtēm apsteidza savu tuvāko sekotāju Žinelu de Viljē un pārējos komandas biedrus – Karlosu Sainsu un Ari Vatanenu. Piektajā vietā finišēja vēl viens “VW” izmantotājs – Marks Millers, savukārt labākais no “Mitsubishi” šoreiz izrādījās Nani Roma, kuram septītais laiks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *