Lēbs uzvar un samazina El-Atijas pārsvaru

Foto: Red Bull Content Pool

Pēc vienas atpūtas dienas svētdien ar septīto posmu Saūda Arābijā atsākās Dakaras rallijs, otro uzvaru šogad sasniedzot “Bahrain Raid Xtreme” komandas pilota Sebastjēna Lēba ekipāžai.

Pēc piektdien notikušā sestā posma, kurā uzvaru svinēja Orlando Terranova, viņa komandas biedrs Lēbs kopvērtējumā bija atkritis uz trešo vietu, palaižot garām Jazīdu El Radži. 348 km garajā ātrumposmā, kas notika netālu no galvaspilsētas Rijādas, Lēba ekipāža pieļāva rupju kļūdu navigācijā, kas maksāja aptuveni 25 minūtes. Sacīkšu līderis Nāsirs El-Atija posma beigās zaudēja ātrumu un ierindojās vien desmitajā vietā, kas bija viņa sliktākais rezultāts šajā gadā, taču “Toyota” rūpnīcas pilots kopvērtējumā pirms atpūtas dienas bija 50 minūtes priekšā Lēbam.

Svētdien Dakaras rallijā bija jāaizvada 402 km garš ātrumposms starp Rijādu un Al Davadimi. Tajā ātrākais bija Lēbs, aiz viņa ierindojās El-Atija, un tagad abu starpā ir aptuveni 45 minūtes. Vairāk par astoņām minūtēm no Lēba kopvērtējumā atpaliek “Overdrive Toyota” vienības pilots El Radži.

Desmitajā vietā šo posmu noslēdza Vladimira Vasiļjeva un Latviju pārstāvošā Oļega Uperenko duets ar “BMW X5” automašīnu. Kopvērtējumā viņi ir augstajā septītajā pozīcijā. Antans Juknevičs ar Didzi Zariņu posmu pabeidza 40. vietā, bet pēc daudzajām tehniskajām problēmām kopvērtējumā pakāpušies uz 54. pozīciju. Savukārt visaugstāk no lietuviešiem ir Vaidots Žala, kurš septītajā posmā bija 17. ātrākais, bet summā saglabā 11. vietu.

Smago auto klasē uzvarēja Antons Šibalovs, bet kopvērtējumā “Kamaz” braucējiem pirmās trīs pozīcijas. Līderis ir Dmitrijs Sotņikovs, kuram tikai piecas minūtes zaudē Eduards Nikolajevs, bet jau 31 minūti atpaliek Šibalovs. Lielākais konkurents krieviem ir Alešs Lopraiss ar “Praga” automobili, kurš ieņem ceturto vietu, bet atpaliek no līdera vairāk par stundu.

“Light Prototype” klasē pēc septiņiem posmiem ar ievērojamu pārsvaru pār sekotājiem līderis ir kādreizējais motociklu ieskaites dalībnieks Frančesko Lopess, bet SSV kategorijā pirmo vietu ieņem Ostins Džonss, kura galvenais konkurents Džerards Farress ir sešas minūtes aizmugurē.

Dakaras rallija rezultāti pēc 7. posma automobiļu klasē:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1 Nasser Al-Attiyah Toyota 23:52:22
2 Sebastien Loeb Prodrive +00:44:59
3 Yazeed Al Rajhi Toyota +00:53:31
4 Lucio Alvarez Toyota +01:15:09
5 Jakub Przygosnki Mini +01:30:04
6 Orlando Terranova Prodrive +01:36:55
7 Vladimir Vasilyev BMW +01:44:48
8 Giniel de Villiers Toyota +01:47:14
9 Sebastian Halpern Mini +01:58:24
10 Martin Prokop Mini +01:59.48

Visi rezultāti >>