Lēbs un Roma aizvada pirmos testus ar “Prodrive” Dakaras auto

21/10/2020 |

Foto: Prodrive

“Bahrain Raid Xtreme” komandas piloti Sebastjēns Lēbs un Nani Roma aizvadījuši pirmos testus ar kompānijā “Prodrive” radīto sacīkšu auto, ar ko jau janvārī abi izies uz starta Dakaras rallijā. Arī nākamgad sacensības notiks Saūda Arābijā.

“Prodrive” ir radījusi T1 klases BRX automašīnu, kas aprīkots ar divu turbīnu 3.5 litru V6 benzīna dzinēju un spējīgs attīstīt aptuveni 400 zirgspēkus. Šobrīd ir sākusies aktīva šī spēkrata testēšana un attīstīšana, bet līdz sacensību sākumam atlikuši divarpus mēneši.

Pirmie testi notika Apvienotajā Karalistē, netālu no “Prodrive” bāzes. Grants trasēs Lēbs un Roma kopā veikuši 2000 kilometrus, kas atbilst aptuveni četriem Dakaras rallija ātrumposmiem.

“Pēc aizvadītās testu dienas uzreiz bija skaidrs, ka šai mašīnai ir labs balansējums un liela jauda,” sacīja Lēbs. “To bija viegli kontrolēt pat braucot slapjumā un uz ļoti zemas saķeres seguma. Nākamajos testos, domāju, varēsim vēl vairāk attīstīt tās potenciāli. Nevaru sagaidīt novembri, kad sāksim testus smiltīs Tuvojos Austrumos.”

Tuvojos Austrumos komanda ieplānojusi izvietot ilgstošu bāzes vietu, ņemot vērā ceļošanas ierobežojumus un nepieciešamību pēc robežu šķērsošanas pašizolēties. Pastāv iespēja, ka pirms Dakaras rallija “Bahrain Raid Xtreme” piedalīsies vienā vai divās bajās, ko rīkotāji decembrī cer sarīkot Saūda Arābijā, līdzīgi kā tas bija pirms šī gada sacīkstēm

Jau otro gadu pēc kārtas Dakaras rallijs risināsies tikai Saūda Arābijas teritorijā. Sacensību starts tiks dots 3. janvārī Džedā, kur pēc aptuveni divām nedēļām, 15. janvārī arī tiks sasniegts finišs.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool