Lēbs noslēdz līgumu ar “Prodrive” un atgriežas Dakaras rallijā

01/10/2020 |

Foto: Bahrain Raid Xtreme Team

Deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs ir noslēdzis līgumu ar “Prodrive” un nākamā gada sākumā šīs rūpnīcas pārraudzītās “Bahrain Raid Xtreme” komandas sastāvā piedalīsies Dakaras rallijā.

No 2016. līdz 2018. gadam Lēbs startēja Dakarā kā “Peugeot” rūpnīcas pilots, labākajās no sacīkstēm šo trīs gadu laikā izcīnot otro vietu. Kad Francijas autoražotājs aizgāja no sacīkstēm, 2019. gadā Lēbs uz starta stājās kā privātbraucējs, turpinot startēt ar “Peugeot” un izcīnot trešo vietu.

Jau pirms kāda laika Lēbs noslēdza kopā ar “Hyundai Motorsport” ieplānoto programmu pasaules rallija čempionātā, kas gan šogad “Covid-19” dēļ saruka līdz divām sacīkstēm. Pēdējos divos WRC posmos trešo komandas mašīnu pilotēs Danijs Sordo un Kreigs Brīns, bet Lēbs tagad varēs koncentrēties uz atgriešanos Dakaras rallijā.

Šogad, kad sacensības pirmo reizi notika Saūda Arābijā, Lēbs uz starta neizgāja, līdz ar to viņam šīs valsts tuksneši nav tik labi zināmi kā daudziem konkurentiem. Pēdējās nedēļās francūzis veica pārrunas arī ar spēcīgo “Toyota Gazoo Racing” komandu, tomēr kontraktu parakstījis ar “Prodrive”, kas Dakaras rallijā piedalīsies pirmo reizi.

“Bahrain Raid Xtreme” komandas tehnisko pusi nodrošina “Prodrive”, kas savulaik guva augstus sasniegumus pasaules rallija čempionātā kopā ar “Subaru”, bet finansiāli to atbalsta Bahreinas valsts.

Kā iepriekš ziņots, otru šīs komandas BRX apvidus mašīnu, kas tiek gatavota kopš 2019. gada, pilotēs divkārtējais Dakaras rallija uzvarētājs Nani Roma.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool