Jānis Vinters: mērķis bija maksimāls rezultāts katrā posmā

Info: leta.lv

Latvijas motobraucējs Jānis Vinters, kas maratonrallija Lisabona – Dakāra noslēgumā ierindojās augstajā sestajā vietā, pēc atgriešanas no sacensībām atzina, ka mērķis bija pēc iespējas labāk nostartēt katrā no posmiem, mazāk tika domāts par pozīcijām kopvērtējumā.

“Cīnījos katrā posmā un mērķis bija maksimāli augsta vieta katrā sacensību dienā. Man arī ļoti palīdzēja brāļa [Eināra Vintera] klātbūtne,” pirmdien ap pusnakti Rīgas lidostā atzīmēja Vinters.

Beigās gan bija palicis vien stress un nogurums,” piebilda Vinters.

Latvijas sportists arī izteicās, ka startēšot Dakāras rallijā tikmēr, kamēr neuzvarēšot kopvērtējumā. Atbildot uz jautājumu, ko būs nepieciešams uzlabot, lai šo mērķi īstenot, Vinters atbildēja, ka vajadzētu biežāk piedalīties augstākā ranga sacensībās, kas dod neatsveramu pieredzi. “Pieredze šādās sacensībās ir viens no noteicošajiem faktoriem. Protams, ir nepieciešama arī augsta līmeņa jaudīga tehnika un liels finansējums.”

Jau ziņots, ka Jānis Vinters uzvarēja devītajā un 14.posmā, desmitajā posmā ieņēma ceturto vietu, bet 13.posmā – trešo vietu.

Einārs Vinters noslēguma kopvērtējumā finišēja 14.vietā.

Brāļa klātbūtne rallijreidā Jānim ļāva justies pārliecinošāk. “Laikam, mēs esam bijuši veiksmīgākais brāļu duets Lisabona – Dakāra rallijreida vēsturē,” teica Jānis Vinters. “Brāļa klātbūtni trasē jūtu pat brīžos, kad viņš atradās pavisam citā trases posmā.”

Jānis Vinters kļuva par pirmo Latvijas sportistu, kuram izdevās uzvarēt rallijreida Lisabona – Dakāra posmā. “Citi sportisti pēc manas uzvaras posmā brīnījās par to, ka man izdevās tik veiksmīgi nostartēt. Ar mani neviens no favorītiem reāli nerēķinājās, tāpēc daudziem tas kļuva par pārsteigumu.”

Einārs Vinters, kas šogad debitēja rallijreidā Lisabona – Dakāra, atzina, ka nebija gaidījis tik veiksmīgu sniegumu. “Pirms sacensībām nebija sev uzstādījis augstus mērķus,” norādīja Einārs Vinters. “Taču ātri vien iejūtos sacensību atmosfērā, trasē jūtos pārliecinoši un arī tehnikai nebija ne vainas. Es jūtu lielu gandarījumu par sasniegto.”

Tāpat naktī no pirmdienas uz otrdienu Rīgā atgriezās arī Latvijas auto ekipāžas.

Kopvērtējumā Andra Dambja/Didža Zariņa ekipāža izcīnīja 26.vietu, bet Jāņa Āža/Aināra Prinča – 33.vietu.

“Ar rezultātu es jūtos apmierināts,” atzina Andris Dambis. “Pirms sacensībām daudz strādājām, lai sagatavotu automobili, kas beigu beigās bija pilnīgā kārtībā. Protams, neiztika arī bez kurioziem un “ķibelēm”, bet tas ir Dakāras rallijreids, kura katra nākamā diena krāsi atšķiras no iepriekšējās. Man ir liels prieks par sevi, par pārējiem mūsu braucējiem un, protams, arī par brāļiem Vinteriem. Lai gan mēs startējām tālu vieni no otriem, jūtām, ka mēs esam vienota komanda.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *