El-Atija pirms Dakaras rallija uzveic Sainsu “Hail Baja 1” sacīkstēs

14/12/2020 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Ar “Toyota Gazoo Racing SA” komandas pilota Nāsira El-Atijas uzvaru noslēgušās Pasaules kausa sacensības “Hail Baja 1”, kas vairāku dienu garumā norisinājās Saūda Arābijā. Pirms janvārī plānotā Dakaras rallija turpat jau šonedēļ gaidāmas vēl vienas bezceļu sacīkstes.

Ar divām “Hail Baja” sacensībām Saūda Arābijas smiltīs tiks pielikts punkts FIA “Cross-Country Bajas” Pasaules kausa sezonai, kā arī sportistiem tā ir laba iespēja kārtīgi patrenēties pirms Dakaras rallija, kas šajā valstī notiks tikai otro reizi. Uz starta FIA kategorijā stājās 28 automobiļu ekipāžas, 19 motociklisti un 18 kvadriciklu braucēji, bet vēl 44 tehniskās vienības dalību ņēma nacionālajā klasē. Pirmajā dienā tika veikti 251.8 km Nefūda tuksnesī, kamēr otrajā dienā tika mēroti vēl 275.5 km sacīkšu režīmā.

Par uzvaru absolūtajā ieskaitē sacentās divi trīskārtējie Dakaras rallija uzvarētāji. Nāsirs El-Atija, startējot ar “Toyota Hilux” pikapu, bija vadībā jau pēc pirmās dienas, tobrīd par nepilnām trim minūtēm apsteidzot “X-Raid” vienības pilotu Karlosu Sainsu, kurš savukārt startēja ar jauno “Mini JCW Buggy”. Vēl vairāk nekā trīs minūtes tobrīd atpalika viņa komandas biedrs, Dakaras leģenda Stefans Petransels ar tādu pašu bagiju, bet francūzis jau posma pirmajā daļā pārdūra riepu.

Neskatoties uz to, ka otrajā dienā trasē bija jāizbrauc pirmajam un jāuzņemas papildus grūtības navigācijā, El-Atija atkal bija ātrākais, tuvāko sekotāju atkal pārspēja par aptuveni trim minūtēm, gūstot uzvaru sacīkšu kopvērtējumā. Sainss noturēja stabilu otro vietu, finišā pēc divām dienām atpaliekot no uzvarētāja sešas minūtes, bet Petransels, kurš otrajā posmā bija līdzīgi ātrs kā komandas biedrs, ieņēma trešo vietu.

“Hail Baja 1” piedalījās arī latviešu vienība “Sports Racing Technologies” ar krievu pilotu Vasīliju Grjazinu un Latviju pārstāvošo stūrmani Oļegu Uperenko, kuri startēja ar T3 klases “Can-Am Maverick X3”. Jau pirmajā dienā ekipāžai radās dažādas problēmas, kā dēļ tika pazaudēts daudz laika, līdz ar to finišā trešā vieta, krietni zaudējot priekšā esošajām ekipāžām. Pasaules kausa uzvarētāji tiks noskaidroti pēdējā posmā.

Motociklu kategorijā par “Hail Baja 1” uzvarētāju kļuva “Yamaha” rūpnīcas braucējs Adriēns van Beverens, kurš par gandrīz 50 minūtēm pārspēja Konrādu Dabrovski, bet trešajā vietā ierindojās vietējais sportists Mišals El-Guneims. Abi Van Beverena tuvākie sekotāji startēja ar KTM markas motocikliem. Kvadriciklu klasē uzvarēja mājinieks Rijāds Saūds El-Šammeri ar “Yamaha”.

FIA Pasaules kausa noslēdzošais posms “Hail Baja 2” norisināsies šonedēļ.

“Hail Baja 1” rezultāti automobiļu kategorijā:

1. Nasser Saleh Al-Attiyah (QAT), Toyota Hilux, 6hr 14min 27sec
2. Carlos Sainz (ESP), MINI JCW Buggy, 6hr 20min 37sec
3. Stéphane Peterhansel (FRA), MINI JCW Buggy, 6hr 23min 26sec
4. Yazeed Al-Rajhi (SAU), Toyota Hilux Overdrive, 6hr 29min 15sec
5. Vladimir Vasilyev (RUS), MINI JCW Rally, 6hr 43min 02sec
6. Bernhard Ten Brinke (NLD), Toyota Hilux Overdrive, 6hr 49min 56sec
7. Denis Krotov (RUS), Mini All4 Racing, 7hr 07min 55sec
8. Saleh Al-Saif (SAU), Can-Am Maverick X3, 7hr 10min 19sec
9. Erik van Loon (NLD), Toyota Hilux Overdrive, 7hr 12min 07sec
10. Miroslav Zapletal (CZE), Ford F-150 Evo, 7hr 13min 45sec

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool