Divkārtējais Dakaras čempions Roma startēs “Prodrive” komandā

18/09/2020 |

Foto: Prodrive

Britu rūpnīcas “Prodrive” pārraudzītā sacīkšu komanda “Bahrain Raid Xtreme Team” paziņojusi pirmo no pilotiem 2021. gada Dakaras rallijam, un tas ir divkārtējais šo sacensību uzvarētājs Nani Roma.

2004. gadā Roma uzvarēja Dakaras rallijā ar motociklu, bet 2014. gadā triumfēja automobiļu kategorijā, kad pārstāvēja “X-Raid” vienību. Kopš pāriešanas uz četru riteņu braucamajiem, spānis vēl trīs citas reizes spējis finišēt vadošajā trijniekā – 2006., 2012. un 2019. gadā. Savukārt šī gada sākumā Roma uz starta izgāja Vācijas autoražotāja “Borgward” rūpnīcas komandas sastāvā ne bez tehniskām problēmām ierindojās 27. vietā.

48 gadus vecais Roma nākamgad Dakarā startēs jau 25. reizi un šoreiz uz starta stāsies ar “Prodrive” darbnīcā tapušu BRX T1 4×4 sacīkšu auto, kas aprīkots ar 3.5 litru V6 benzīna turbodzinēju. Tikmēr virsbūves dizainu veidojis dizaineris Īans Kelams, kurš strādājis tādās rūpnīcās kā “Ford”, TWR, “Aston Martin” un “Jaguar Land Rover”. Kopumā sacensībās redzēsim divas tādas mašīnas, bet otras ekipāžas pilots pagaidām vēl nav zināms.

Roma ne vien pilotēs auto sacensībās, bet arī piedalās tā attīstīšanā, un ir atbildīgs par vadāmības uzlabošanu. Savukārt galīgais mašīnas izskats tiks prezentēts oktobrī, ieplānojusi komanda.

“Nani ir viens no pieredzējušākajiem Dakaras braucējiem, jo piedalījies sacensībās jau 24 reizes, izcīnot uzvaras kopvērtējumā gan motociklu, gan automobiļu klasēs,” stāsta “Prodrive” vadītājs Deivids Ričardss. “Jau šobrīd viņš strādā kopā ar mūsu inženieriem, dodot svarīgas zināšanas no savas puses, un tuvāko mēnešu laikā viņam paredzēts testos Eiropā un Tuvajos Austrumos nobraukt tūkstošiem kilometrus.”

Pirmos testus ar jauno auto plānots veikt septembra beigās Anglijā, bet oktobrī komanda dosies tos turpināt tuvāk Dakaras rallija norises vietai. Atkarībā no tā, kāda būs situācija ar “Covid-19”, iespējams, pirms starta Dakarā “Prodrive” aizvadīs kādas citas sacensības.

Tiek ziņots, ka reālākie kandidāti uz Romas komandas biedra vietu ir neviens cits kā deviņkārtējais pasaules rallija čempions Sebastjēns Lēbs, kā arī cits bijušais WRC pilots, Kriss Mīke. Lēbs jau četras reizes piedalījies Dakaras rallijā, 2017. gadā izcīnot otro, bet 2019. gadā – trešo vietu.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool