Dambis rallijreidu beidz ar 13. vietu

Šodien Dakāras rallijreida pēdējā ātrumposmā ļoti labi nostartēja arī Andra Dambja un Didža Zariņa “OSCar” ekipāža, kas finišu šķērsoja ar trīspadsmito labāko rezultātu.

Dambim šis bija labākais sasniegums 2007. gadā un tas viņu ierindo 26. vietā kopvērtējumā, kas vērtējams kā labs sasniegums. Lai gan pēdējās dienās ne visai spožus panākumus rādīja Jānis Āzis, viņš šodien finišēja 76. vietā un savu 33. pozīciju kopvērtējumā saglabāja.

Baltkrieva Sergeja Škeļa un latvieša Aleksandra Innusa ekipāža pēc dažāda rakstura problēmām arī varonīgi sasniegusi finišu un šodien guva 55. vietu. Kādā no ātrumposmiem braucēji sniedza palīdzību saviem lietuviešu kolēģiem un līdz ar to zaudēja ļoti daudzas stundas. Kopvērtējumā tas viņiem dod tikai 104. vietu.

Par rallijeida uzvarētājiem kļuva “Mitsubishi” komanda ar Stefanu Petranselu priekšgalā. Francūzim šis ir jau devītais panākums Dakārā – pirms tam viņš sešas reizes bija finišējis pirmais arī ar motociklu. Jāpiebilst gan, ka japāņu rūpnīca tā arī nespēja gūt uzvaru kādā no rallija ātrumposmiem.

Šodien Petransels un viņa “Mitsubishi” komandas biedrs Luks Alfāns, kurš kļuva par vicečempionu, finišēja tālu aiz vadošo braucēju grupas, bet pie uzvaras atkal tika sākotnējais šo sacensību līderis Žinels de Viljē no “Volskwagen”. Savu tuvāko sekotāju Karlosu Sainzu viņš apsteidza tikai par divām sekundēm.