Dakāras rallijs turpmāk norisināsies Dienvidamerikā

Info: bbc.co.uk
Foto: motorsport.com

Leģendārais Dakāras rallijs, kuram šogad apritēja 30 gadi, nākamajā gadā tiks aizvadīts Dienvidamerikā – Argentīnā un Čīlē.

Šogad rallijreids Lisabona-Dakāra tika atcelts drošības apsvērumu dēļ, jo pagājušā gada 24.decembrī Mauritānijā tika nogalināti četri franču tūristi. Lai arī Francijas valdība ilgi domāja par to, vai atcelt Dakāras ralliju, vai nē, beigās viņi tomēr nolēma nepieļaut sacensību norisi Mauritānijā un atcēla ralliju.

Neilgi pēc rallija atcelšanas parādījās runas, ka Dakāras rallija organizatori ASO jau esot noslēguši līgumu ar kādu Argentīnas kompāniju par Dakāras rallija rīkošanu Argentīnā. Jau rīt oficiāli tiks paziņos, ka 2009.gadā Buenosairesā tiks dots starts jaunajam Dakāras rallijam, kuram, iespējams, būs cits nosaukums. Šis rallijs sāksies 3.janvārī, bet beigsies 18.janvārī.

Pa šīm divām nedēļām pilotiem būs jānobrauc 6000 kilometru sacensību režīmā, bet kopā ar pārbraucieniem distance varētu būt ap 9000 kilometriem. „Piesakot savu dalību jaunajam rallijam, priekšroka tiks dota 2008.gada Dakāras rallija dalībniekiem,” saka Dakāras rallija direktors Etjēns Lavinjē.

Kā vēsta organizatori, jaunajam rallijam varēs sākt pieteikties jau no šī gada 15.maija. Organizatori vērš uzmanību uz to, ka ekipāžām, kuras brauks no Eiropas, jau novembra beigās vajadzēs savu tehniku vest uz Dienvidameriku, jo ceļā būs jāpavada līdz trīs nedēļām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *