Dakāra: Ceturtajā Dakaras posmā uzvar Sainss, – E.Vinters 25. vietā

Info: delfi.lv
Foto: volkswagen-motorsport.com

Nasera Al Atjaha dienu iepriekš prognozētā cīņa viņa un Karlosa Sainsa starpā šodien patiešām turpinājās. Abi piloti “sānu pie sāna” mērojās spēkiem cīņā par pirmo pozīciju visa šīs dienas ātrumposma garumā, līdz finišā par sešām sekundēm labāku laiku tomēr uzrādīja “Volkswagen” nometnes pārstāvis Sainss. Viņš arī vadībā kopvērtējumā.

Pirmo vairāk kā simts kilometru garumā ātrākais trasē bija Al Atjahs, kurš uzvarēja pirmdienas ātrumposmā un šodien trasē devās visiem pa priekšu. Tomēr viņam no mugurpuses sekojošais Sainss, kā jau iepriekš tika domāts, uz “BMW X-Raid” pilotu izdarīja pamatīgu spiedienu un izvirzījās vadībā. Pēc nobrauktiem 368 no 459 kilometriem spānis bija iekrājis lielāko pārsvaru, kas starp viņiem bija šīs dienas laikā – 1 minūti un 42 sekundes. Tuvojoties finišam, Al Athajs kāpināja tempu un rezultātā piekāpās Sainsam tikai par nieka sešām sekundēm.

Trešais ātrākais šodien bija “Mitsubishi” pilots Luks Alfāns, kurš atpalika vairāk kā divas minūtes, taču francūzis pagaidām nepretendē uz līdera godu, jo kopvērtējumā zaudē visai ievērojami. Pirmais desmitnieks gan izkārtojās blīvi, jo pirmo no devītās pozīcijas šķīra tikai desmit minūtes, kas 459 kilometros nebūt nav daudz. Visi šie piloti acīm redzot brauca bez ievērojamām kļūdām un izvairījās no lielām nepatikšanām.

Kopvērtējumā Sainsa un Al Atjaha starpā nekas būtiski pēc šī posma nav mainījies – abus šķir nepilnas četras minūtes. Trešais joprojām ir Sainsa komandas biedrs Žinels de Viljē, kuram šodien tikai sestā vieta un līdz ar to zaudēts dārgs laiks. Viņš no līdera kopvērtējumā atpaliek 11 ar pusi minūtes. Stefans Petransels ceturtajā Dakaras dienā ieņēma pieticīgo astoto vietu, taču nezaudēja pārāk daudz un saglabājis ceturto pozīciju absolūtajā vērtējumā.

Lieliskā ātrumā Dakaras rallija ceturto posmu uzsaka “JV Moto Team Riga” pārstāvis Einārs Vinters, taču līdz finišam stabilo sniegumu saglabāt neizdevās. Pēdējos kilometros latvietis zaudēja gandrīz pus stundu un tāpēc šodienu par veiksmīgu nevar nosaukt.

Pēc nobrauktiem 136 kilometriem Vinters līderim zaudēja divas ar pusi minūtes, pēc 226 km atpalika desmit minūtes, taču visu šo laiku turējās desmitajā pozīcijā. Savu ātrumu nākamajā ātrumposma daļā Einārs nepazaudēja, taču arī citi nestāvēja uz vietas – pēc 310 km atzīmes 15 zaudētas minūtes. Grūtāk klājās pēdējos simts kilometros, jo to laikā Einārs pazaudēja 25 minūtes, kā rezultātā finišā 40 minūšu deficīts un 25. vieta. Kopvērtējumā gan, par laimi, Vinters saglabā desmito vietu.

Administratīvu apstākļu dēļ Dakaras organizatori šīs dienas 459 kilometrus garo ātrumposmu bija spiesti saīsināt līdz 380 km, līdz ar to sportisti distanci veica ātrāk nekā iepriekš varēja gaidīt. Tieši tāpat kā dienu iepriekš, visa posma garumā pirmajā pozīcijā turējās kopvērtējuma līderis Marks Koma no “KTM” komandas, bet šoreiz viņa pārsvars ne tuvu nebija tik liels kā pirmdien.

Vairāk kā 300 km garumā Komam cieši sekoja amerikānis Jonahs Strīts, lielākoties atpaliekot mazāk par vienu minūti. Tomēr ātrumposma beigu daļā lielisku ātrumu saka rādīt Sirils Desprē, kurš pēc vakar zaudētās stundas, šodien atkal bija savā ierastajā formā un finišēja nedaudz vairāk kā minūti aiz uzvarētāja. Strīts atpalika vēl četras sekundes un ieņēma trešo vietu. Marks Koma šīs dienas posmu veica 4 stundās un 10 minūtēs.

Kopvērtējumā spāņa pārsvars pār visiem pārējiem jau pēc vakardienas bija graujošs, bet šodien tas pārsniedza 40 minūšu robežu. Pateicoties lieliskajam sniegumam, no piektās pozīcijas uz otro ir pacēlies Jonahs Strīts, kurš pārstāv “Rally PanAmerica” komandu. Komam amerikānis zaudē gandrīz 43 minūtes, taču tikai nepilnu minūti no viņa atpaliek Davids Fretiņjē, kurs startē ar 450 kubikcentimetru “Yamaha”. Šodien francūzis ierindojās ceturtajā vietā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *