Atceļ Lisabonas-Dakāras rallijreidu /papildināts/

Info: TVNET/LETA

Šā gada rallijreids Lisabona-Dakāra ir atcelts drošības apsvērumu dēļ, teikts sacensību organizētāju “Amaury Sport Organisation” izplatītajā paziņojumā. Rallijreidam bija jāsākas rīt, 5. janvārī, tomēr četru 24.decembrī Mauritānijā nogalināto franču tūristu dēļ Francijas valdība nolēma nepieļaut sacensību norisi valstī.


Pasākuma organizatoru “Amaury Sport Organisation” izplatītajā paziņojumā teikts, ka rallijreids atcelts teroristisko grupējumu radīto reālo draudu dēļ.

“Pēc vairākām konsultācijām ar Francijas valdību un ņemot vērā tās stingrās rekomendācijas, Dakāras rallija organizatori pieņēmuši lēmumu 2008. gada ralliju atcelt,” teikts izplatītajā paziņojumā.

“Ņemot vērā šobrīd valdošo starptautisko politisko spriedzi, četru franču tūristu slepkavību, kā arī teroristisko organizāciju radītos draudus, nevarēja tikt pieņemts citāds lēmums, kā vien ralliju atcelt,” teikts paziņojumā.

Organizatori norāda, ka rallija dalībnieku drošība ir to prioritāte.

“Dakāra ir simbols, un nekas nevar iznīcināt simbolus. 2008. gada rallija atcelšana neapdraud Dakāras rallija nākotni,” ziņo organizatori.

Mauritānijas teritorijā bija jānotiek lielākajai daļai “Lisabonas – Dakāras 2008” ātrumposmu, kopumā astoņiem.

Tikmēr Francijas televīzijas sporta pārraižu vadītājs Daniels Bilalians, kurš atbild par Dakāras translācijām, apstiprinājis sacensību atcelšanas faktu.

“Ja būtu noticis kaut nenozīmīgākais incidents, tiktu sagrauta sacensību organizētāja “Amaury Sport Organisation” (ASO) reputācija,” – tā Bilalians.

Kā BBC norādījis Bilalians, “veselais saprāts guva virsroku”.

Dakāras rallijs noticis plānotajā laikā jau kopš 1979. gada, lai gan iepriekš bijuši gadījumi, kad atcelti daži tā posmi.

Plānotais rallijreida kopējais garums 2008.gadā bija 9273 kilometri, no tiem 5736 kilometri būtu jāveic ātrumposmos. Tika plānots, ka pirmo reizi Dakāras vēsturē motocikli, vieglās un smagās automašīnas brauks katra pa savu trasi, lai izvairītos no savstarpējas traucēšanas un smagām avārijām, kādu 2007.gada maratonā piedzīvoja Vladimira Čagina vadītais KAMAZ.

Tika plānots, ka 5.janvārī Lisabonā uz starta stāsies 245 motobraucēji, 20 sportisti ar kvadracikliem, 205 automobiļu ekipāžas un 100 kravas automobiļi, tātad 570 tehnikas vienības, kas būtu par 60 vairāk nekā 2007.gada Dakāras rallijā-maratonā.

Latvijas pārstāvji – motobraucēji Jānis un Einārs Vinteri, kā arī automašīnu ekipāžas Māris Saukāns/Didzis Zariņš, Jānis Āzis/Ainārs Princis, Andris un Krists Feldmaņi, Jānis Naglis/Agris Pētersons un Aldis Vilcāns/Artūrs Masteiko – Dakāras rallijā plānoja piedalīties piekto reizi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *