Sākas pieteikšanās sezonas pirmajam rallijsprintam “Žemaitija”

20/06/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

LAF Rallija komisija aicina Rallijsprinta un Vēsturiskā rallija braucējus izmanot iespēju un reģistrēties pirmajam sacensību posmam 2020. gada sezonā – Rally “Žemaitija”, kas norisināsies 10.-11. jūlijā, Lietuvā.

Pieteikšanās forma ŠEIT.

Nolikums ŠEIT.

Viens no svarīgākajiem jauninājumiem ir tas, ka par “Rally Žemaitija 2020” trofejām šogad sacentīsies trīs klasifikācijās: MAXI, MIDI un MINI. Garākā – MAXI posma dalībniekiem būs jāveic septiņi dažādi ātrumposmi (seši no tiem divreiz) ar kopējo garumu 104 km. Ekipāžas, kas piedalās MIDI sacensībās, visus šos ātrumposmus šķērsos vienreiz, un to kopējais garums būs aptuveni 56 km. MINI kopvērtējuma dalībnieki sacentīsies īsākajā distancē, viņiem būs jāaptver tikai četri dažādi ātrumposmi (divi no tiem divreiz) ar kopējo garumu 18,5 km. Divus no šiem ātrumposmiem veiks arī citu rallija klasifikāciju ekipāžas, un divi ātrumposmi tiks gatavoti tikai MINI braucējiem. Šajā klasifikācijā varēs piedalīties automašīnas, kurām nav uzstādīta drošības karkasa. Visu “Rally Žemaitija 2020” sacīkšu dalībnieki tiks sadalīti AWD un 2WD grupās.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, rallija formāts ir mainījies. Lai izvairītos no cilvēku masveida pulcēšanās, pilsētas ātrumposms, kas pagājušajā gadā piesaistīja daudz rallija fanu, netiks veikts. Pirmā rallija diena šogad aprobežosies ar frases pierakstu un “Shakedown” posmu, kurā organizatori ir izvēlējušies pilnīgi jaunu posmu. Rallija centrs atgriežas Kelmes kultūras centrā, un servisa parks atradīsies jau tradicionālajā vietā – Vytauto Didžiojo ielā, pilsētas centrā. Ikviens, kurš vēlas izmēģināt savas automašīnas un spējas “Shakedown” posmā pirms rallija sākuma, to varēs darīt no pulksten 18:00 līdz 21:00 – ļoti tuvu Kelmei. Rallija “Rally Žemaitija 2020” otrajā dienā MAXI dalībniekiem būs jāveic 13 ātrumposmi, MIDI – 7, un īsākās distances dalībniekiem – MINI – 6. Visu ātrumposmu segums ir grants, izņemot vienu posmu MINI posmu dalībniekiem, kas atradīsies uz asfalta.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool