Rovanpera pārliecinoši uzvar rallijā “Sarma 2017”

Somu sportisti Kalle Rovanpera un Risto Pietilainens, startējot ar “Škoda Fabia R5” automašīnu, guvuši pārliecinošu uzvaru Latvijas rallija čempionāta sezonas otrajā posmā “Sarma 2017”, kas norisinājās Gulbenes apkaimē.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz rallijs “Sarma” notika vienas dienas ietvaros, uz starta stājoties aptuveni 70 ekipāžām, ieskaitot rallijsprinta dalībniekus un braucējus ar vēsturiskajiem auto. Dienas laikā sportisti Gulbenes apkaimes sniegotajos ceļos veica astoņus ātrumposmus.

16 gadus vecais Latvijas čempions Rovanpera no “TGS Worldwide” komandas aizvadīja kārtējās pārliecinošās sacensības, labākos laikus sasniedzot pilnīgi visos ātrumposmos. Rovanpera, kurš uzvarēja arī Latvijas rallija čempionāta pirmajā posmā Alūksnē, šoreiz tuvākos sekotājus finišā pārspēja par 38 sekundēm.

Pārliecinošā otrajā vietā finišā ierindojās latviešu komandas “Sports Racing Technologies” pārstāvji Nikolajs Grjazins un Jaroslavs Fjodorovs, kuri arī startēja ar “Škoda Fabia R5”. Gandrīz visos ātrumposmos šie sportisti spēja sasniegt otro labāko rezultātu, tikai ceturtajā “dopā” ieņemot trešo vietu.

Stabilā trešajā vietā ralliju “Sarma 2017” noslēdza igauņi Georgs Gross un Raigo Molders, kuriem šīs bija īpašas sacensības. Gross rallijā atgriezies pēc vairāku gadu pārtraukuma, turklāt pirmo reizi startēja ar pasaules čempionāta dalībnieka Ota Tanaka bijušo auto “Ford Fiesta RS WRC”. Grosa pilotētā “OT Racing” komandas ekipāža bija ātra, tomēr ar Rovanperu un Grjazinu konkurēt nespēja, uzvarētājam finišā zaudējot 2 minūtes un 18 sekundes.

Otrās sacīkstes ar “Neiksans Rally Sport” sagatavoto “Ford Fiesta R5” aizvadīja Jānis Berķis/Edgars Čeporjus. Alūksnē viņi izstājās tehnisku problēmu dēļ, bet Gulbenē līdz finišam veiksmīgi tika, ierindojoties ceturtajā vietā gan kopējā ieskaitē, gan LRC grupā.

Tikmēr par LRC2 ieskaites uzvarētājiem kļuva Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis, kuri startēja ar “Mitsubishi Lancer Evo X”. Šādā sastāvā aizvadot tikai otro ralliju, “Vorobjovs Racing” ekipāža absolūtajā vērtējumā ieņēma piekto pozīciju, bet savā klasē triumfēja ļoti pārliecinoši, par spīti tam, ka priekšpēdējā ātrumposmā, pēc trieciena pa aizmugurējo riteni, palika bez bremzēm.

LRC3 grupā jau vairāk nekā pusminūtes pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem bija iekrājuši Mārtiņš Sesks/Andris Mālnieks (“Peugeot 208 R2”), tomēr sestajā ātrumposmā “LMT Autosporta Akadēmijas” sportisti bija spiesti izstāties motora defekta dēļ. Rezultātā “Sarmā” par LRC3 grupas uzvarētājiem kļuva igauņi Kens Torns/Kuldars Sikks (“Ford Fiesta R2T”) no “OT Racing” vienības.

Šajā rallijā varējām vērot arī vēsturisko auto cīņas. Vadībā atradās Atis Bruņinieks/Nauris Bruņinieks (“Lada Samara”), tomēr sestajā ātrumposmā viņiem izstāšanās elektrības problēmu dēļ. Pēc līderu neveiksmes, ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnīja Ivars Velme/Andris Velme, kuri startēja iespaidīgo “Audi Quattro A2”. Tuvākie sekotāji Lauris Mezītis/Ģirts Kārkliņš (“VAZ 2107”) atpalika krietni vairāk nekā trīs minūtes.

Tāpat reizē notika Latvijas rallijsprinta čempionāta otrais posms, kura ietvaros tika veikti seši ātrumposmi. Vēl pēc pieciem veiktiem “dopiem” pārliecinoši līderi bija Emīls Blūms/Kaspars Rekmanis (“Mitsubishi Lancer Evo VI”), taču viņi piedzīvoja sāpīgu izstāšanos neilgi pirms finiša, par uzvarētājiem absolūtajā ieskaitē un “4WD” grupā kļūstot Marekam Švarcam-Švampānam/Armandam Lūkinam (“Subaru Impreza”).

Latvijas rallija un rallijsprinta čempionātu trešais posms “Talsi 2017” notiks 19. un 20. maijā.