“Rally Alūksne 2018” – jau nākamās nedēļas nogalē

10/01/2018 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Jau nākamās nedēļas nogalē, 19. un 20. janvārī Alūksnes pusē startēs 2018. gada rallija sezona Baltijā. Dalību sacīkstēm apstiprinājušas daudzas spēcīgas ekipāžas, bet sinoptiķi sola ziemai atbilstošus laikapstākļus, līdz ar to varam gatavoties pienācīgam sezonas sākumam.

Uz “Rally Alūksne 2018” gaidāma plaša pārstāvniecība no visām trim Baltijas valstīm, jo reizē šis būs Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu pirmais posms, kā arī Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu sezonas pirmās sacīkstes. Sportisti pieteikšanos turpinās līdz nedēļas beigām, taču jau šobrīd dalībnieku sarakstā atrodamas vairāk par 70 ekipāžām.

Skatītāji ar īpašu prieku noteikti gaida ukraiņu pilota Valērija Gorbana startu. Šis sportists iepriekšējos gadus regulāri startējis pasaules rallija čempionātā un Alūksnē ieradīsies ar attiecīga līmeņa auto – “Mini John Cooper Works WRC”. Viens no favorītiem varētu būt arī 2017. gada Eiropas čempions rallijā ERC2 klasē, Tibors Erdi juniors no Ungārijas, kurš startēs ar “Vorobjovs Racing” komandas apkalpotu “Mitsubishi Lancer Evo X”.

No spēcīgākajiem pašmāju braucējiem jāizceļ Jānis Vorobjovs, kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal būs redzams pie aizmugurējās piedziņas “BMW M3” stūres, un Jānis Berķis, kurš otro sezonu sēdīsies pie jaudīgās “Ford Fiesta R5” stūres. Savulaik uz Eiropu mērķējušais Emīls Blūms būs redzams pie “Mitsubishi Lancer Evo IX” stūres, tāpat spēcīgs kandidāts uz augstākajām vietām solās būt Edijs Bergmanis, kurš arī brauks ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Nevar nepieminēt arī tādus pilotus kā polis Roberts Kočiks (“Ford Fiesta Proto”), igaunis Ranno Bundsens (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), krievs Aleksandrs Gorelovs (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kā arī pašmāju sportisti Gatis Vecvagars (“Mitsubishi Mirage”), Ronalds Baldiņš (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) un Mārtiņš Sesks (“Peugeot 208 R2”), kurš iesildīsies startam Eiropas čempionātā.

Pirms gada par Alūksnes rallija uzvarētāju kļuva soms Kalle Rovanpera, kurš šogad karjeru turpinās pasaules čempionātā WRC2 klasē un Latvijā vairs nestartēs. Otrais toreiz finišēja krievu pilots Nikolajs Grjazins, kurš šoreiz jauno rallija sezonu uzsāks nedēļu pēc sacensībām Alūksnē, kad izies uz starta Norvēģijas čempionāta pirmajā posmā.

Tikmēr “Rally Alūksne 2018” iesāksies ar diviem nakts ātrumposmiem piektdienas, 19. janvāra vakarā, savukārt sestdien, 20. janvārī gaidāmi vēl septiņi ātrumposmi. Kamēr sinoptiķi sola salu, sportistiem un līdzjutējiem jācer, ka būs uzsnidzis arī sniegs.

Latvijas rallija čempionātā šogad notikušas būtiskas pārmaiņas, kas skārušas ieskaites klases – Latvijas čempioni 2018. gadā tiks noskaidroti LRČ ABS, LRČ1, LRČ2, LRČ3, LRČ4, LRČ5 un LRČ6 grupās, kā arī komandu vērtējumā, bet sezona sastāvēs no septiņiem posmiem. Tikmēr Latvijas kauss tiks izcīnīts LRČ Juniors vērtējumā, kā arī Historic jeb vēsturisko auto rallija klasēs.

Sacensības organizē biedrība “Autosporta klubs Alūksne” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF) un Alūksnes novada pašvaldību. Atbalsta – Stickershop.lv, 4Plus, ASRT, Auto Kada, ZB Auto, SIA Apiņi, SIA AutoScan, MA Systems, SLB reklāmas ražotne, Jaunsētas, Sorma, Akvedukts. Oficiālais auto no Amserv. Spēks no Virši-A. Rallija dzēriens – Livonia. Informatīvi atbalsta – 4rati.lv, Rally.ee, Go4speed.lv, Latauto.lv, Tavs Auto.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool