Latvijas rallija čempioni šogad noskaidroti tikai vienā ieskaitē

12/11/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Ņemot vērā, ka aizvadītajā Latvijas rallija čempionāta sezonā norisinājās tikai trīs posmi, Latvijas čempiontituli izcīnīti vien LRČ ABS grupā, lēmusi Latvijas Automobiļu federācija (LAF).

LAF Rallija komisijas lēmums >>

LAF Rallija komisijas padomes lēmums nozīmē to, ka par 2020. gada vienīgajiem Latvijas čempioniem rallijā kļuvuši Nikolajs Grjazins ar stūrmani Konstantīnu Aleksandrovu, kuri uzvarēja pirmajā posmā Rokišķos, bet “Rally Liepāja” ietvaros notikušajās sacīkstēs piedzīvoja izstāšanos un guva uzvaru. Otrajā vietā LRČ ABS grupā šogad ierindojušies igauņi Rauls Jētss un Andruss Tūms, kuri Lietuvas posmā nestartēja, bet uzvarēja pirmajā no Liepājas posmiem, otrajā gūstot trešo vietu. Arī trešajā vietā Igaunijas pārstāvji – Gregors Jētss un Kuldars Sikks.

Savukārt pārējās ieskaites grupās šogad izcīnīts Latvijas kauss. Par tā uzvarētājiem LRČ1 grupā kļuvuši Jānis Vorobjovs ar Ivo Pūķi, kuri aiz sevis atstāja Ediju Bermgmani un Edgaru Grīnu, kā arī Gunti Lielkāji un Vilni Miķelsonu. LRČ2 vērtējumā uzvarējuši Dmitrijs Feofanovs un Normunds Kokins, kuriem tāds pats punktu skaits kā Aināram Igaveņam un Ralfam Igaveņam, kuri piedalījās tikai divos posmos. Trešajā vietā šeit lietuvieši Jonass Sluckus un Giedrs Šileikis.

LRČ3 vērtējumā Latvijas kausā šogad uzvara Jētsa/Sikka ekipāžai, kas sev aiz muguras atstāja Reini Nitišu un Ralfu Igaveņu, kā arī Mārtiņu Sesku un Renāru Franci. Pasaules čempionāta dalībnieka Seska ekipāža uzvarēja divos posmos, bet pēdējā piedzīvoja izstāšanos, līdz ar to arī zuda iespēja triumfēt kopvērtējumā. LRČ4 grupā pirmo vietu nodrošinājuši igauņi Raiko Aru/Veiko Kullamāe, aiz sevis atstājot savus tautiešus Martinu Absalonu/Timo Tanielu. LRČ5 grupā uzvara lietuviešiem Audronim Gulbinam ar Vitu Pauļukoni, otrajā vietā ierindojās pēdējā posma uzvarētāji Arvis Vecvagars/Gints Gaiķis, trešie kopvērtējumā Ivars Liepiņš/Jānis Sokolovs. Starp Junioru ieskaites sportistiem pirmajā vietā Mārtiņš Sesks, aiz viņa Gregors Jētss un Reinis Nitišs.

Pamatojoties uz pēdējā plānotā ieskaites posma, kam būtu bijis jānotiek Sāremā rallija ietvaros, norises atcelšanu, A. Karāmiševa speciālā balva šogad netiek piešķirta.

Tāpat LAF Rallija komisijas padome nolēmusi rallijsprinta un “Historic” kausa izcīņas ieskaiti 2020. gadam apstiprināt divos posmos.

Rallija un rallijsprinta sezonas kopvērtējumi >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool