Zviedrijas ralliju grib pārcelt uz ziemeļiem

03/04/2020 |

Zviedrijā tapis priekšlikums tur notiekošo pasaules rallija čempionāta posmu pārcelt tālāk uz ziemeļiem, lai izvairītos no situācijām, kad ātrumposmos trūkst sniega.

Klimata izmaiņas šajā ziemā bija jūtamas ne vien pie mums, bet arī Zviedrijā, kur šī gada WRC posms tika aizvadīts ar ne tik lielu sniega daudzumu, kā tas bijis ierasts. Pašlaik sacensības bāzējas Torsbijā, kas atrodas Vermlandes reģionā, taču arvien vairāk izskatās, ka šī vieta vairs nav pati piemērotākā kārtīga ziemas rallija norisei.

Organizācija “Jämtland Motorsport Club” vietējai autosporta pārvaldībai, kas rīko arī Zviedrijas rallija čempionātu, iesniegusi oficiālu priekšlikumu ļaut pārcelt “Rally Sweden” uz Estešundu, kas atrodas krietni tālāk uz ziemeļiem esošajā Jemtlandes reģionā, valsts centrālajā daļā.

“Jemtlandē ziemā ceļi vienmēr ir klāti ar sniegu un ledu,” sacīja “Jämtland Motorsport Club” prezidents Tomass Fuhss.

Pēc Fuhsa vārdiem, Estešundes apkaimē ir aptuveni 950 km ceļu, ko varētu izmantot pasaules rallija čempionāta posma rīkošanai.

“Rally Sweden” pasaules čempionāta kalendārā, ar atsevišķiem izņēmumiem, ir kopš tā pirmās sezonas 1973. gadā, un šis ir vienīgais ziemas rallijs sezonā, ja neskaita Montekarlo posmu, kur ceļus arī nereti klāj sniegs un ledus. 1990. gadā sacensības Zviedrijā tika atceltas pārāk silto laikapstākļu dēļ, bet 2005. gadā daudzu ātrumposmu ceļi tika pārvērsti dubļos, taču citkārt pārsvarā ceļi bijuši sniegoti un ziemai atbilstoši.

Izmantotie resursi:
www.ralli.ee

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool