Zapala: “Varējām startēt Igaunijā, bet izvēlējāmies testus Alūksnē”

15/02/2021 |

Aizvadītās nedēļas nogalē Alūksnē atkal norisinājās rallija testi, kuros šoreiz piedalījās arī poļu pilota Mariuža Zapalas ekipāža. Pilots treniņu nolūkā nobrauca aptuveni 90 kilometrus – kā nelielu ralliju. Sportisti atzīst, ka šajā “Covid-19” laikā ir diezgan grūti atrast treniņu organizatorus, un sacensību kalendāri ir neskaidri visā pasaulē. Sākumā bijusi doma piedalīties sacensības Igaunijā, bet tika izlemts vairāk trenēties un strādāt pie attīstības.

“Šogad Alūksnē jums nav rallijs, bet ir tik perfekti laikapstākļi un lieliski ceļi, tāpēc esam ļoti priecīgi šeit būt,” stāsta Zapala.

Ekipāža šogad plāno aizvadīt rallijus Latvijā un Lietuvā, bet kopējie sezonas plāni vēl neesot izlemti. Rallijā Zapala ir piecus gadus, šis viņam ir hobijs un lieliska brīvā laika pavadīšana ārpus darba.

“Pie mums rallijs arī ir populārs, mums ir Eiropas un pasaules rallija čempionātu posmi, nacionālie ralliji, bet grūti pateikt, kurā valstī fano vairāk – Latvijā vai Polijā,” stāsta braucējs. “Pagājušajā gadā es sacensībās Latvijā piedalījos divas reizes – “Rally Liepāja”, kā arī savā dzimšanas dienā startēju minirallijā, kas norisinājās Biķernieku trasē un kopā ar “Sports Racing Technologies” komandu uzvarējām. Šajā sezonā plānoju piedalīties Eiropas čempionātā un šogad strādāšu, lai progresētu – kādreiz dzīvē gan vēlētos arī uzvarēt. Vēlos uzlabot savus 2020. gada rezultātus. Vēl nav zināms, kuri sportisti būs mani konkurenti, bet iepriekš bija labas cīņas ar Efrenu Larenu, Oliveru Solbergu, arī WRC piloti piedalījās – Madss Ostbergs, Kreigs Brīns, Aleksejs Lukjaņuks. Lai es nokļūtu WRC, man ir daudz jāstrādā, daudz jābrauc un jākrāj treniņu kilometri – cenšos to noorganizēt.”

Sportisti jau sestdien devās atpakaļ uz Poliju, jo kā paši iesmej, ir pieraduši braukt: “1000 kilometri, tā ir daļa no mūsu ikdienas. Starptautiski ralliji ir kā ceļojumi, arī šis treniņš mums ir mazs ceļojums uz Latviju.”

Izmantotie resursi:
www.facebook.com/RallyAluksne

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool