Žala/Mālnieks uzvar Elektrēnu rallijā

Nedēļas nogalē Lietuvā tika aizvadīts Elektrēnu rallijs, kurā uz starta stājās vairāki latviešu sportisti. Uzvaru izcīnīja Andris Mālnieks kopā ar savu lietuviešu pilotu Vaidotu Žalu.

“Rally Elektrėnai 2019” reizē bija gan Lietuvas rallija čempionāta ceturtais, gan Polijas čempionāta ceturtais posms. Uz starta stājās vairāk par pussimts ekipāžām, tostarp Žala/Mālnieks, kuri brauca ar “Škoda Fabia R5” automašīnu, un Jānis Vorobjovs/Ivo Pūķis, kuri savukārt cīņā devās ar savu “Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II”. Sacīkšu pirmajā dienā notika tikai divi pilsētas ātrumposmi Elektrēnos, bet otrajā dienā sekoja vēl 16 dopi. Kopējais sacensību garums sastādīja 102 kilometrus.

Pēc pilsētas dopiem vadību bija pārņēmusi poļu pilota Mikolaja Marčika ekipāža ar “Škoda Fabia R5”, kamēr Žala ar Mālnieku bija trešie, gan zaudējot vien nepilnu pusotru sekundi, bet Vorobjovs/Pūķis ierindojās desmitajā pozīcijā. Sākoties garajiem ātrumposmiem, trasē jau dominēja Žalas/Mālnieka duets, pārņemot līderpozīciju ar trešo dopu un noturot to līdz finišam. Kopumā sportisti uzvarēja 12 ātrumposmos, tomēr finišā Marčiks viņiem piekāpās vien nieka 0.9 sekundes.

Vorobjova ekipāža pēc ceturtā ātrumposma bija pakāpusies uz sesto vietu, ko nosargāja atlikušajā sacīkšu daļā. LARČ3 grupas ieskaitē Vorobjovam un Pūķim godalgotā otrā vieta.

Lietuvas rallija čempionāta piektais posms “Rally Rokiškis 2019” notiks no 8. līdz 10. augustam.