Žala/Mālnieks kļūst par Lietuvas rallija čempioniem

06/10/2019 |

Foto: Agrorodero

Izcīnot pārliecinošu uzvaru sezonas noslēdzošajā posmā “Rally Classic”, par 2019. gada Lietuvas čempioniem rallijā kļuvusi Vaidota Žalas ekipāža, kurā kā stūrmanis startēja latviešu autosportists Andris Mālnieks. Piekto vietu sacensībās sasniedza Jānis Vorobjovs ar Ivo Pūķi.

Druskininkos notikušais rallijs norisinājās sestdien, 5. oktobrī, ekipāžām veicot 12 ātrumposmus, kuru kopgarums sastādīja nepilnus 120 kilometrus. Šis bija Lietuvas rallija čempionāta noslēdzošais, sestais posms.

Startējot ar “Škoda Fabia R5” automašīnu, Žalas/Mālnieka duets uzvarēja desmit ātrumposmos, tuvākos sekotājus Giedru Notkus un Daļu Strižanu, kuru rīcībā bija “Mitsubishi Lancer Evo IX”, pārspējot par 2 minūtēm un 41 sekundi. Žalas ekipāžai uzvara savā LARČ1 grupā, bet Notkum pirmā vieta LARČ3 vērtējumā. Vairāk par trim minūtēm atpalika un trešo vietu kopējā ieskaitē guva Vitauts Šveds un Mindaugs Čepulis ar “Volkswagen Polo GTI R5”.

Žala/Mālnieks kļuvuši par Lietuvas čempioniem 4WD vērtējumā, kā arī LARČ1 ieskaitē.

Rallijs finišēja ar sacensību garāko ātrumposmu, kura laikā bija jāmēro 20 kilometri, turklāt tumsas apstākļos. Lai gan tobrīd Žalam un Mālniekam pilnībā pietika vien ar finišu, lai tiktu pie titula, un varēja daudz neriskēt, šajā dopā vien tuvākie sekotāji tika apsteigti par nepilnu minūti.

Pēdējā ātrumposmā iegūstot vienu pozīciju, piekto vietu “Classic Rally” kopvērtējumā un otro vietu LARČ3 grupā guva Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis, kuri startēja ar “Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II”. Sākotnēji saskārušies ar tehniskām problēmām, vēlāk sportisti rādīja ļoti labu sniegumu, uzvarot arī divos ātrumposmos. Provizoriski viņiem otrā vieta Lietuvas čempionātā savā grupā.

“Rally Classic 2019” rezultāti:

Vieta Ekipāža Auto Rezultāts
1. Žala/Mālnieks  Škoda Fabia R5 1:02:42.9
2. Notkus/Strižanas Mitsubishi Lancer Evo IX +2:41.1
3. Švedas/Čepulis Volkswagen Polo GTI R5 +3:13.5
4. Rostilov/Troshkin Mitsubishi Lancer Evo IX +3:54.7
5.
Vorobjovs/Pūķis  Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II +5:56.7
6.
Malaševičius/Varža Ford Fiesta Proto +6:34.7
7.
Stolarski/Dzienis Mitsubishi Lancer Evo IX +6:45.9
8. Vyazovich/Akhremchik Mitsubishi Lancer Evo X +6:55.1
9. Sladkevičius/Saudargas Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II +7:50.2
10.
Tamašauskas/Šmigelskas BMW M3 E46 Compact +8:32.9
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool