Žala/Mālnieks izcīna otro vietu Lietuvas “Winter Rally”

27/01/2019 |

Foto: Facebook.com/AgrorodeoDakar

Ar izcīnītu otro vietu Lietuvas rallija čempionāta jauno sezonu “Winter Rally 2019” sacensībās uzsākusi lietuvieša Vaidota Žalas un latvieša Andra Mālnieka ekipāža.

Žala un Mālnieks arī šogad turpina startēt kopā un cīņā devās ar “Škoda Fabia R5” automašīnu. Finišā viņi no uzvarētāja Jaroslava Orsāka (“Ford Fiesta R5”) atpalika desmit sekundes, bet trešās vietas ieguvējs Giedrs Notkuss (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) finišēja tālu aizmugurē, abām sacīkšu ātrākajām ekipāžām zaudējot tuvu pie trīs minūtēm.

Sacīkstes iesākās jau piektdienas vakarā, kad tumsas apstākļos tika veikti pirmie četri ātrumposmi. Tajos visos Žalas un Mālnieka duets sasniedza labākos rezultātus, tobrīd apsteidzot čeha Orsāka ekipāžu jau par 38 sekundēm. Trešajā vietā ierindojās vēl viens Čehijas pilots – Antonīns Tlustāks (“Škoda Fabia R5”), kurš atpalika jau vairāk par minūti.

Sestdien tika aizvadīti vēl astoņi ātrumposmi, kuros jau scenārijs bija cits. Orsāks uzrādīja ātrākos rezultātus pirmajos trīs no dienas ātrumposmiem un pacēlās uz pirmo pozīciju, ko gan palīdzēja īstenot Žalas/Mālnieka rezultāts SS7, kad tika pazaudētas 50 sekundes. Tobrīd kopvērtējumā viņi bija jau 28 sekundes aiz čehu ekipāžas. Pēc tam Žala ar Mālnieku uzvarēja divos dopos un samazināja starpību līdz 21 sekundei, kad līdz finišam bija jāveic vēl trīs ātrumposmi. SS10 atkal ātrākais izrādījās Orsāks, pēc tam Lietuvas un Latvijas apvienotā ekipāža sasniedza labākos laikus SS11 un SS12, taču ar to nepietika, lai noķertu līderi.

Andris Mālnieks nebija vienīgais latvietis, kas startēja Utenas apkaimē notikušajā “Winter Rally 2019”. Pie starta stājās arī Aldis Vilcāns un Daira Vilcāne, kuri skatītājus priecēja ar “4×4 Cup” klases “Toyota Land Cruiser” apvidnieku. Izdevās sasniegt finišu un uzrādīt cienījamo 13. rezultātu rallija kopvērtējumā starp vairāk nekā 20 finišējušajām ekipāžām.

Vairākas spēcīgas ekipāžās līdz finišam netika. Starp tiem bija pirmās dienas viens no ātrākajiem pilotiem Tlustāks, arī mājinieks Egidijs Valeiša (“Ford Fiesta R5”), kurš pabeidza tikai pirmo ātrumposmu. Savukārt pēdējā dopā avāriju piedzīvoja Vitauts Šveds (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kurš pirms tam atradās pārliecinošā trešajā vietā absolūtajā ieskaitē.

“Winter Rally 2019” rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Jaroslav Orsák Ford Fiesta R5 1:19:22.3
2. flag Vaidotas Žala Škoda Fabia R5 +10.2
3.
flag Giedrius Notkus Mitsubishi Lancer Evo IX +2:53.5
4.
flag Siarhei Viazovich Mitsubishi Lancer Evo X +7:13.3
5.
flag Deividas Gezevičius Opel Astra GSi 16V +10:03.0
6.
flag Justas Tamašauskas BMW M3 E46 Compact +10:33.4
7.
flag Ramūnas Čapkauskas Mitsubishi Lancer Evo IX +10:47.3
8. flag Laurynas Diržininkas Ford Fiesta R2 +11:04.7
9. flag Aurimas Buteikis Honda Civic Type-R +11:29.2
10.
flag Vaidotas Paškevičius Mitsubishi Pajero +11:39.9

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool