WRC paziņo hibrīda tehnoloģiju piegādātāju 2022. gadam

01/04/2020 |

Foto: M-Sport

Par pasaules rallija čempionāta oficiālo piegādātāju hibrīda tehnoloģiju jomā kļuvusi kompānija “Compact Dynamics”. Kā zināms, šāda veida tehnoloģijas WRC sāks izmantot 2022. gada sezonā.

Starptautiskā Automobiļu federācija izsludināja konkursu potenciālajiem piegādātājiem uz laika posmu no 2022. līdz 2024. gadam, kad pasaules čempionātā tiks startēts ar jaunās paaudzes “Rally1” automašīnām. Lēmums slēgt sadarbības līgumu ar “Compact Dynamics” pieņemts pēc FIA Motoru sporta padomes balsojuma, kas notika virtuālā vidē.

“Compact Dinamics” ir Vācijā bāzēts uzņēmums, kas ir daļa no “Shaeffler Group”. Šie speciālisti ar savā rūpnīcā izgatavotajām tehnoloģijām jau apgādājusi “Mercedes” rūpnīcas vienību “Formulā 1”, kā arī “Audi” komandu “Formulā E”.

FIA rallija direktors Īvs Matons tikmēr kādā intervijā atklājis, ka ar hibrīda sistēmām tikšot aprīkotas tikai rūpnīcu komandu mašīnas. Savukārt vēl pagājušajā gadā Matons pieļāva, ka sākotnēji hibrīda tehnoloģijas tikšot lietotas pārbraucienos, kā arī tikai daļēji sacensību ātrumposmos.

Cita starpā FIA Motoru sporta padomes sēdē tika spriests par nepieciešamību arī pēc 2021. gada sezonas spēkā atstāt esošos dzinēju tehniskos noteikumus, bet ar dažiem izņēmumiem, kas vērsti uz izmaksu samazināšanu. Pagaidām gan vēl “Rally1” pilni noteikumi nav apstiprināti.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool