WRC čempions Tanaks un vairākas latviešu ekipāžas startēs Veru rallijā

29/06/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Jau šajā nedēļas nogalē, 4. jūlijā ar Veru ralliju sāksies Igaunijas čempionāta jaunā sezona, kas ziemā atcelto, bet vēlāk ārkārtas situācijas radīto apstākļu dēļ krietni iekavējusies. Dalību sacīkstēs apstiprinājis arī Ots Tanaks, kurš startēs ar savu WRC klases mašīnu, kā arī vairākas ekipāžas no Latvijas.

Veru grants rallijā sportistiem dienas laikā būs jāaizvada septiņi ātrumposmi, kuru kopgarums sastādīs 88 km, savukārt kopā ar pārbraucieniem tiks mērota aptuveni 280 km distance.

Ātrumposmu programma >>

Dalībnieku sarakstā tikmēr atrodamas 84 ekipāžas. Rallija galvenā zvaigzne neapšaubāmi būs mājinieks Ots Tanaks, kurš pērn kļuva par WRC pasaules čempionu – uz starta viņš stāsies ar “Hyundai” rūpnīcas “i20 Coupe WRC” automašīnu. Tāpat spēcīgs solās būs Georgs Gross, kurš startēs ar “Ford Fiesta WRC”. No vadošajiem pilotiem, kas apstiprinājuši dalību, vēl jāmin Rolands Murakass, Egons Kaurs, Marguss Murakass, Prīts Koiks, Rauls Jētss un Rolands Pūms.

Kamēr līdz Latvijas rallija čempionāta startam vēl jāpagaida, jau šonedēļ Igaunijā varēsim vērot vairākas latviešu ekipāžas. Dalību sacīkstēs apstiprinājuši Reinis Nitišs/Andris Mālnieks (“Ford Fiesta R2T19”), Edijs Bergmanis/Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Edgars Balodis (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), Arnis Alksnis/Kaspars Zuģickis (“Peugeot 208”) un Aleksandrs Jakovļevs/Valērijs Maslovs (“Honda Civic Type-R”).

Dalībnieku saraksts >>

Runājot par skatītājiem, ieeja sacensībās būs iespējama, taču starp tiem, kas nav vienas ģimenes locekļi, jāievēro Igaunijā pastāvošie pulcēšanās ierobežojumi – divu metru distance, tāpat tiek rekomendētas sejas maskas. Servisa parka apmeklēšana skatītājiem šoreiz liegta.

Rallija nolikums >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool