WRC čempions Ožjē “Citroen” testus sāks jau nākamnedēļ

22/11/2018 |

­­

Foto: Citroen Racing

Lai gan vien tikko noslēgusies 2018. gada pasaules rallija čempionāta (WRC) sezona, tās uzvarētājs Sebastjēns Ožjē jau nākamnedēļ uzsāks testus “Citroen” sastāvā.

Ožjē divas sezonas aizvadīja britu vienībā “M-Sport”, abas reizes izcīnot WRC titulu, tomēr francūzis izvēlējās pamest komandu, lai atgrieztos “Citroen” rūpnīcas paspārnē, kur pēdējo reizi brauca 2011. gadā.

Jau nākamnedēļ Portugālē viņš sēdīsies pie “Citroen C3 WRC” modeļa stūres, aizvadot testus četru dienu garumā.

“Divas dienas braukšu pa granti, divas – pa asfaltu,” viņš stāsta. “Atcerēsimies, ka pirms 2017. gada sezonas, kad pievienojos “M-Sport” komandai, man bija iespēja mašīnu izmēģināt pusotru dienu.”

Ožjē galvenie sāncenši Tjerī Noivils no “Hyundai” un Ots Tanaks no “Toyota” nākamgad paliks savās līdzšinējās komandās, tādēļ francūzis uzsver, ka 2019. gada sezonas sākumā viņiem būs vieglāk.

“Nākamais gads būs liels izaicinājums, jo pārējie būs labāk sagatavojušies, pavadījuši vairāk laika ar savām komandām un mašīnām,” prāto Ožjē. “Man būs vajadzīgs kāds laiks, lai mainītu mašīnu, pielāgojot to vairāk sev. Tas ir liels, bet tajā pašā laikā aizraujošs izaicinājums.”

Pēdējos divus gadus, kad “Citroen” pamatsastāvā startējuši Kriss Mīke, Kreigs Brīns un Madss Ostbergs, komanda palikusi pēdējā vietā kopvērtējumā. Ožjē komandas biedrs nākamgad būs Esapeka Lapi, kurš līdz šim startēja “Toyota” sastāvā.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool