“Vorobjovs Racing” ekipāža: “Vācijā mūs uzņem īpaši silti”

06/11/2019 |

Foto: GO-Sportfotografie

“Vorobjovs Racing” ekipāžai Jānis Vorobjovs / Ivo Pūķis par tradīciju sāk kļūt sezonu noslēgt Vācijā notiekošajā ” Lausitz Rallye” , kas notiek Saksijas federālajā zemē, Boksbergas apkārtnē. Grants seguma rallijs, kas notika jau 22. reizi, šogad pulcēja 91 ekipāžu no astoņām valstīm. Ātrumposmu kopējais garums sastādīja 166 kilometrus, vien 144 kilometrus bija jāveic pārbrauciena režīmā.

Šī rallija viena no pērlēm ir ātrumposma daļas trasē, kur vienlaicīgi var atrasties līdz pat piecām, sešām mašīnām, īpašas sajūtas tas rada nakts ātrumposmos, kur savu ietekmi atstāj putekļi un citu rallija automašīnu gaismas, vietās, kur trases atsevišķi sektori ir ļoti tuvu viens otram vai praktiski mijās.

Neapšaubāms pārbaudījums ekipāžai bija 31,89km garais rallija noslēdzošais ātrumposms ar vairāku veidu segumiem.

Ar katru gadu rallija maršruts kļūst arvien interesantāks, trasē ir ļoti daudz ātru sektoru, kur maksimālais ātrums sasniedz virs 200 km/h, tāpat ir tramplīni un ātri līkumi, kas sniedz īstu adrenalīnu. Trase ir ļoti mainīga, ātrās trases daļas mijās ar tehniski sarežģītām, trasē ir asfalta posmi, tāpat ir sektori, kuros izšķiroša nozīme ir bremzēšanas pareizai tehnikai, tāpat metoši tramplīni.

Latvijas pārstāvji katru gadu tiek sagaidīti īpaši silti, jo priecē organizatorus un skatītājus ar ātru un tehnisku braukšanu.

Šis gads nebija izņēmums, un “Vorobjovs Racing” ekipāža Jānis Vorobjovs / Ivo Pūķis skatītāju uzmanībai atrādīja vairākus gadus neredzētu auto – “Mitsubishi Lancer Evolution VIII”, kas būvēts “Vorobjovs Racing” darbnīcā un sacensībām sagatavots “Rallija Klubs” darbnīcā. Pēc pašas ekipāžas sajūtām, līdzjutēji ir paspējuši noilgoties pēc šādām automašīnām, kur skaistu braukšanu demonstrē tāds ātrs pilots kā Jānis Vorobjovs.

Jau no pirmajiem ātrumsposmiem ekipāža pieteica cīņu ar kopvērtējuma līderiem un izvirzījās vadībā savā ieskaites klasē NC1. Visa rallija gaitā ekipāža palielināja pārsvaru savā ieskaites klasē, kā arī turpināja kāpt kopvērtējuma tabulā, apsteidzot R5 klases auto.

Kaut arī ekipāžas rezultātu noslēdzošajā rallija ātrumposmā krietni sabojāja auto ģeneratora defekts, kas varēja beigties ar izstāšanos, tomēr veiksme šoreiz bija Jāņa Vorobjova / Ivo Pūķa ekipāžas sabiedrotā un tika svinēta skaista uzvara NC1 klasē, kā arī izcīnīta trešā vieta rallija kopvērtējumā.

Vislielāko paldies komanda vēlas pateikt “Lausitz Rallye” organizatoriem par ielūgumu, “Rallija Klubs” puišiem un personīgi Jānim Jumītim, ekipāžas draugam Varim Kušķim, atbalstītājiem mājās un skatītājiem malā, kā arī daudzajiem fotogrāfiem par skaistajām bildēm.

Ekipāža novēl ātru atveseļošanos mūsu draugam Christian Doerr.

Informāciju sagatavoja:
Vorobjovs Racing

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool