Valentino Rosi septīto reizi karjerā triumfē Moncas rallijā

10/12/2018 |

Foto: Alex Farinelli

Motosporta slavenība Valentino Rosi pagājušās nedēļas nogalē piedalījās un guva pirmo vietu leģendārajā Moncas F1 trasē notikušajās rallija sacensībās “Monza Rally Show”. Uzvarēt viņam izdevās jau septīto reizi karjerā.

Sacīkstes norisinājās trīs dienu garumā, braucējiem aizvadot deviņus asfalta ātrumposmus, kas bija ierīkoti Moncas trases teritorijā. Visos deviņos ātrākos laikus sasniedza tieši “MotoGP” motošosejas čempionātā braucošais Rosi, kurš uz starta stājās ar “Ford Fiesta WRC” automašīnu, vien astotajā dopā tādu pašu rezultātu sasniedzot pasaules rallija čempionāta dalībniekam Tēmu Suninenam.

Rosi startēja ar vienu no četrām jaunākās paaudzes “Fiesta WRC” automašīnām, kas izgāja uz starta WRC+ klasē. Ekipāžas, kas ar tām startēja, ieguva pirmās četras vietas, tālāk atstājot tos, kas brauca ar vecākas paaudzes WRC modeļiem. Savukārt kopumā uz starta izgāja tuvu pie 100 ekipāžām.

Tuvākais sekotājs Rosi bija jau pieminētais “M-Sport Ford” rūpnīcas pilots Suninens, kurš uzvarētājam zaudēja vairāk nekā minūti. Daudz laika soms pazaudēja vienā no ātrumposmiem, kas līkumā pieļāva kļūdu un izlidoja no trases.

Trešajā vietā sacīkstes pabeidza Roberto Brivio, ceturtais bija Alezio Saluči, savukārt piektajā vietā ralliju noslēdza šī gada pasaules motokrosa čempionāta zvaigzne Antonio Kairoli.

Moncas rallijā savulaik ir uzvarējuši arī tādi sportisti kā Sebastjēns Lēbs, Roberts Kubica un Danijs Sordo, bet ar deviņiem panākumiem uzvarām bagātākais sportists šeit ir Rinaldo Kapello. Rosi jāuzvar vēl divas reizes, lai viņu panāktu. Šogad Moncas rallijā Rosi uzvarēja septīto reizi karjerā un jau ceturto pēc kārtas.

“Monza Rally Show 2018” rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Auto Modelis Rezultāts
1. flag Valentino Rossi icon Ford Fiesta WRC 
1:13:08.7
2. flag Teemu Suninen icon Ford Fiesta WRC +1:07.2
3. flag Roberto Brivio icon Ford Fiesta WRC
+2:03.0
4. flag Alessio Salucci icon Ford Fiesta WRC 
+2:18.1
5. flag  Tony Cairoli icon Hyundai NG i20 WRC 
+2:52.4
6. flag  Marco Bonanomi icon Ford Fiesta RS WRC  +2:53.2
7. flag Piero Longhi icon Hyundai NG i20 WRC +3:15.1
8. flag Stefano D’Aste icon Citroën DS3 WRC  +3:26.1
9. flag  Rhys Yates icon Ford Fiesta RS WRC 
+3:36.8
10. flag Luca Rossetti icon Hyundai i20 R5 +4:11.1
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool