Tanaks Vācijā izcīna jau piekto uzvaru WRC sezonā

Aizvadot vēl vienas labas sacensības pasaules rallija čempionātā, svētdien par Vācijas posma uzvarētāju kļuva Ots Tanaks. Igaunis līdz ar to turpina tuvoties savam pirmajam WRC titulam.

Tanaks vadību rallijā bija pazaudējis vien pēc otrā ātrumposma, bet uzreiz pēc tam to atguva, noturot līdz finišam. Priekšpēdējā ātrumposmā mašīnai radās problēmas ar bremzēm, tādēļ atlikušos kilometrus vajadzēja veikt piesardzīgā tempā, taču ar to bija pietiekami, lai pārspētu tuvākos sekotājus, komandas biedrus Krisu Mīki un Jari-Mati Latvalu.

“Toyota” komanda ieguva visas trīs vietas uz goda pjedestāla un tāds sasniegums šai vienībai pēdējo reizi bija izdevies tālajā 1993. gadā.

Tanaka abi galvenie sāncenši cīņā par titulu jau trešo posmu pēc kārtas līdz pjedestālam netika. Tjerī Noivils guva ceturto vietu, bet Sebastjēns Ožjē – tikai septīto. Četrus posmus pirms sezonas beigām Tanaka pārsvars pār Noivilu sasniedz 33 punktus, bet Ožjē ir 40 punktus aiz kopvērtējuma līdera.

Tanaks uzvarējis četros no aizvadītajiem pieciem posmiem, bet kopumā šogad triumfējis jau piecas reizes. Zīmīgi, ka Vācijas rallijā igaunis pirmo vietu guvis jau trešo gadu pēc kārtas.

WRC2 klasē piekto vietu guva latviešu komanda “Sports Racing Technologies” ar krievu pilotu Nikolaju Grjazinu. Uzvaru izcīnīja mājinieks Fabians Kreims, aiz kura palika Marijans Grībels un Kajetans Kajetanovičs. WRC2 PRO ieskaitē pirmā vieta Janam Kopeckim, bet uz goda pjedestāla kāpa arī Eriks Kamilli un Kalle Rovanpera.