Tanaks uzvar Velsā, Rovanpera kļūst par pasaules čempionu

Ar Ota Tanaka ekipāžas sesto uzvaru sezonā noslēdzies pasaules rallija čempionāta Velsas posms – igauņi izcīnīja maksimālo punktu skaitu un palielināja pārsvaru kopvērtējumā. Tikmēr par pasaules čempionu WRC2 PRO klasē kļuvis soms Kalle Rovanpera, kurš vēl pavisam nesen pieredzi smēlās Latvijas rallija čempionātā.

Sacensības Tanakam iesākās ar kļūdu ceturtdienas vakarā notikušajā superspeciālajā ātrumposmā, kas tobrīd viņam ļāva ieņemt tikai 13. pozīciju. Tikmēr par rallija līderi kļuva cits “Toyota” komandas pilots Kriss Mīke, kurš bija līderis līdz piektdienas noslēdzošajam dopam, kad Tanaks izvirzījās vadībā. Sestdien un svētdien igauņu pilots stabili turēja nelielu pārsvaru pār konkurentiem un uzvarēja, gūstot trešo uzvaru pēdējo četru WRC posmu laikā, piekto panākumu pēdējo septiņu sacensību laikā un kopumā jau sesto šajā sezonā.

Tuvākie sekotāji finišā Tanakam bija viņa galvenie sāncenši cīņā par pasaules čempiona titulu – desmit sekundes atpalika “Hyundai” braucējs Tjerī Noivils, kamēr 17 sekundes aiz uzvarētāja finišēja Sebastjēns Ožjē no “Citroen” vienības. WRC kopvērtējumā divus posmus pirms sezonas beigām Tanaks ir 28 punktus priekšā Ožjē un par 41 punktu apsteidz Noivilu.

Avārijas šajā posmā piedzīvoja tādi vadošie braucēji kā Esapeka Lapi (“Citroen”) un Jari-Mati Latvala (“Toyota”), arī Tēmu Suninens (“M-Sport”) un Kreigs Brīns (“Hyundai”), kurš gan vēlāk finišēja punktos.

Izcīnot desmito vietu kopējā ieskaitē, piekto uzvaru šosezon WRC2 PRO klasē guva “Škoda” rūpnīcas jaunā zvaigzne Kalle Rovanpera, kurš ir divkārtējs Latvijas čempions rallijā. Velsā viņš nodrošināja savu pirmo pasaules čempiona titulu, kļūstot par šīs sezonas labāko braucēju savā klasē. Rovanperas stūrmanis ir Jonne Haltunens.

Tikmēr WRC2 klasē par Velsas rallija uzvarētāju kļuva leģendārais Peters Solbergs, kurš startēja ar privātu R5 klases mašīnu un apgalvo, ka tas bija viņa karjerā pēdējais starts pasaules čempionāta posmos. Latviešu vienības “Sports Racing Technologies” braucējs Nikolajs Grjazins tikmēr izcīnīja 13. vietu absolūtajā ieskaitē (šoreiz necīnījās par punktiem WRC2 klasē), kamēr 2019. gada Latvijas čempions rallijā Olivers Solbergs, ar R5 auto piedzīvojot debiju pasaules čempionātā, sacīkstes beidza avarējot.

Pasaules čempionāts turpināsies ar posmu Spānijā no 24. līdz 27. oktobrim, kad sportistiem būs jābrauc divu veidu seguma ātrumposmos.