Tanaks pirmo reizi karjerā uzvar Somijas WRC posmā

29/07/2018 |

Foto: Facebook.com/otttanakfanpage

Igauņu pilota Ota Tanaka ekipāža no “Toyota” komandas svētdien nosargāja iepriekšējā dienā iekrāto pārsvaru un kļuva par pasaules rallija čempionāta (WRC) Somijas posma uzvarētāju. Tanakam šī ir pirmā uzvara “Rally Finland” un ceturtā visā karjerā.

30 gadus vecais Tanaks vadībā izvirzījās jau ceturtdienas vakarā notikušajā superspeciālajā ātrumposmā, bet piektdien aizvadīja ļoti spraigu cīņu ar “Citroen” pilotu Madsu Ostbergu, dienas izskaņā esot vien nepilnas sešas sekundes priekšā. Ļoti pārliecinošs sniegums Tanakam padevās sestdien, kad viņš dominēja un atrāvās no Ostberga līdz 39 sekunžu atstatumam.

Svētdien bija jāveic vēl četri ātrumposmi. Tanaks bija ātrs, bet uz lielu risku neizgāja, uzvarot tikai noslēdzošajā ātrumposmā, kurā bija iespējams iegūt papildus čempionāta punktus. Savukārt Ostbergam izdevās noturēties priekšā “Toyota” pārstāvim Jari-Mati Latvalam, kurš tuvāk par divām sekundēm tā arī netika un rallija pabeidza trešais.

Pēc sestdienas ātrumposmiem ceturtajā pozīcijā atradās trešais “Toyota” braucējs Esapeka Lapi, kurš Somijas rallijā bija uzvarējis pirms gada. Diemžēl jau svētdienas pirmajā ātrumposmā viņš avarēja un izstājās.

Līdz ar to ceturtajā vietā sacīkstes noslēdza Heidens Padons (“Hyundai”), bet līdz piektajai vietai prata aizcīnīties sezonas vicelīderis Sebastjēns Ožjē (“M-Sport Ford”), kuram šī nedēļas nogale izvērsās grūta. Vēl grūtāka gan tā bija pasaules čempionāta līderim Tjerī Noivilam (“Hyundai”), kurš ierindojās vien devītajā vietā.

Arī JWRC/WRC3 klasēs uz augstākā pjedestāla pakāpiena plīvoja Igaunijas karogs – uzvaru guva Kena Torna ekipāža, kas tuvākos sekotājus apsteidza par desmit sekundēm.

WRC2 klasē sestdien, tobrīd atrodoties pārliecinošā pirmajā vietā, neveiksme piemeklēja Kalli Rovanperu, kurš iepriekšējās sezonas startēja Latvijā. Svētdien viņš atgriezās trasē ar salabotu auto un guva ceturto vietu, kamēr “Rally Finland” sacensībās šajā ieskaitē triumfēja cits soms, Ēriks Pietarinens.

“Rally Finland” rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC 2:35:18.1
2. flag Madss Ostbergs Citroën C3 WRC +32.7
3. flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +35.5
4. flag Heidens Padons Hyundai i20 Coupe WRC +1:35.6
5. flag Sebastjēns Ožjē Ford Fiesta WRC +2:15.0
6. flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +2:19.2
7. flag Elfins Evanss Ford Fiesta WRC +2:29.5
8. flag Kreigs Brīns Citroën C3 WRC +3:08.4
9. flag Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +3:51.8
10. flag Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +8:37.4
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool