Tanaks nākamgad varētu pārstāvēt “M-Sport Ford” komandu

17/09/2022 |

Foto: Vladislav Maschl

“Hyundai” rūpnīcas komanda šobrīd pārskata savu iespējamo sastāvu 2023. gada pasaules rallija čempionāta sezonai, un arvien vairāk uzvirmo spekulācijas par Ota Tanaka iespējamo pāriešanu uz “M-Sport Ford” vienību.

Šogad pilnu sezonu pie “Hyundai i20 N Rally1” mašīnu stūres aizvada Tanaks un  Tjerī Noivils, bet trešo auto dala Olivers Solbergs un Danijs Sordo.

Lai gan Tanakam arī uz nākamo gadu ir līgums ar komandu, baumas par viņa aiziešanu kļuvušas arvien lielākas, neskatoties uz igauņu braucēja uzvarām Sardīnijā, Somijā un Beļģijā. Tajā pašā laikā Tanaks bieži nav publiski slēpis savu neapmierinātību ar mašīnu, kas ne reizi vien pievīlusi tehniskajā ziņā, kā arī komandas iekšējo organizētību. Pēc uzvaras Beļģijas posmā Tanaks pat sacīja, ka Žiljēns Monsets nav tas cilvēks, kuram būtu bijis jāuztic vadīt “Hyundai” komanda pēc Andreā Adomo aiziešanas.

Tanaks pauda neapmierinātību arī pēc pagājušās nedēļas nogalē notikušā posma Grieķijā, kad “Hyundai Motorsport” prezidents Šons Kims pavēlēja saviem braucējiem līdz sacīkšu beigām noturēt tā brīža pozīcijas, lai lieki neriskētu un komanda sasniegtu pirmās trīs pozīcijas. Tieši Tanakam, lai gan ne lielas, tomēr ir labākās izredzes no “Hyundai” braucējiem šosezon vēl pārspēt “Toyota” pilotu Kalli Rovanperu kopvērtējumā, taču viņam bija jāsamierinās ar otro vietu šajā posmā.

Jautāts par to, vai pēc šīs pavēles saņemšanas viņš būs redzams pie “Hyundai” stūres arī nākamgad, Tanaks atbildēja īsi: “Nākamgad redzēsim.”

Tikmēr Monsets nenoliedz, ka Tanaks varētu pamest “Hyundai” nometni: “Es neslēdzu līgumus. Bet man jāsaka, ka, lai gan pilotam ir līgums, viņš var doties prom, tieši tāpat kā tas ir futbolā. Bet ar viņu mums ir līgums, un mēs runāsim ar viņu par nākotni, tieši tāpat kā ar visiem pārējiem mūsu braucējiem. Tas ir normāli. Kad mūsu komandas sastāvs 2023. gada sezonai būs zināms, mēs to noteikti oficiāli paziņosim.”

Tā kā “Toyota” uz nākamo sezonu sastāvu mainīt negrasās, “M-Sport Ford” komanda aizkulisēs tiek minēta kā reālākā Tanaka iespēja. Nav noslēpums, ka tā meklē kādu pieredzējušu braucēju, kas kļūtu par komandas biedru Kreigam Brīnam. Šogad sastāvā startē arī Gass Grīnsmits un Adrijēns Furmo, bet viņu nākotne ir neskaidra. Vēl šosezon pasaules čempionātā daļēju programmu pilda Sebastjēns Lēbs un Pjērs-Luī Lubē.

“Šajā spēlē esmu jau ilgi un, bez jebkādiem jautājumiem, mana prioritāte uz nākamo sezonu ir atrast augstākās klases pilotu,” neslēpj “M-Sport Ford” boss Malkolms Vilsons. “Šobrīd mums uz nākamo gadu nav noteiktu plānu, tāpēc būt var jebkas.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool