Tanaks: “Lapzemes WRC posmā mums būs vairāk nekā grūti”

15/02/2021 |

Foto: Facebook.com/otttanakfanpage

Lai gan Ots Tanaks aizvadījis veiksmīgus testus Somijas ziemeļos un sestdien guva pārliecinošu uzvaru Igaunijā notikušajā “Otepää talveralli”, viņš atzīst, ka “Hyundai” komandai nākamajās divās nedēļās jāturpina cītīgs darbs, lai pasaules čempionāta posmā “Arctic Rally Finland” spētu pienācīgi cīnīties ar “Toyota” vienības pilotiem.

Otepē ziemas rallijā Tanaks uzvarēja visos astoņos ātrumposmos un par vairāk nekā pusminūti finišā pārspēja komandas biedru Tjerī Noivilu, kurš arī startēja ar “Hyundai i20 Coupe WRC”.

“Ātrumposmus veicot pirmo reizi, uz ceļa bija diezgan daudz sniega, bet otrajā reizē pa priekšu brauca daudzas mazākas mašīnas, tāpēc iebrauktās trajektorijas bija diezgan savādas,” stāsta Tanaks. “Tomēr no testu viedokļa viss bija labi, ieguvām vajadzīgo sajūtu un sapratām, kas mūs aptuveni gaida Somijā.”

Tanakam šī bija piektā uzvara kopš pievienošanās “Hyundai” komandai, un visas piecas viņš guvis Igaunijā. Vienu no tām braucējs pērn izcīnīja WRC posmā “Rally Estonia”, pārējās – Igaunijas čempionāta sacensībās.

“Kopumā šis mums bija diezgan grūts rallijs, visu dienu bija ļoti sniegoti apstākļi, un tie ļoti līdzinājās Lapzemes testos redzētajiem,” atzīst Tanaks. “Bija arī šauri un ātri ceļi, arī daži nelīdzeni un līkumaini posmi, līdz ar to ieguvām daudz labas informācijas.”

Neskatoties uz labi aizvadītajām sacīkstēm un pirms tam Somijā veiktajiem testiem, Tanaks atzīst, ka vēl ir daudz jādara, lai Somijas WRC posmā varētu konkurēt ar “Toyota” komandas ātrumu.

“Tagad mums ir divas nedēļas, lai pilnībā sagatavotos nākamajam posmam, un pārliecinātos, ka viss ir kārtībā, jo Lapzemē mums “Toyota” sastādīs ļoti spēcīgu konkurenci,” saka sportists. “Būs vairāk nekā grūti. Vēl līdz sacīkstēm Lapzemē ir jāpaveic liels darbs.”

Atgādinām, ka Montekarlo rallijā Tanaks otro gadu pēc kārtas izstājās, kamēr Noivils izcīnīja trešo vietu. Beļģu sportistam Igaunijā notikušās sacensības bija tikai otrās, ko viņš aizvadīja kopā ar jauno stūrmani Martijnu Videdžu.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool