Tanaks kļūst par “Rally Finland” līderi, lietuviešiem neveiksme

27/07/2018 |

Foto: Facebook.com/otttanakfanpage

Nesen “Rally Estonia” uzvarējušais igaunis Ots Tanaks kļuvis par pasaules rallija čempionāta (WRC) Somijas posma līderi pēc veiktā ceturtdienas ātrumposma. Lielākā cīņa gan gaidāma šodien, kā arī sestdien un svētdien.

Superspeciālais ātrumposms bija tikai 2.3 kilometrus garš un norisinājās Jiveskiles pilsētas ielās izveidotā trasē. Tikmēr kopumā sacensībās būs jāaizvada 23 ātrumposmi, kuru kopējais garums sastādīs 317 km. Desmit ātrumposmi gaidāmi šodien, vēl astoņi tiks veikti sestdien, bet pēdējie četri – svētdien, kad arī kļūs zināms “Rally Finland” uzvarētājs.

“Toyota” komandas pilots Ots Tanaks sasniedza labāko rezultātu ceturtdienas ātrumposmā, bet aiz viņa tuvākie sekotāji bija Tjerī Noivils (“Hyundai”), Sebastjēns Ožjē (“M-Sport Ford”), Andreass Mikelsens (“Hyundai”) un Esapeka Lapi (“Toyota”), kurš Somijas WRC posmā uzvarēja pirms gada. Lapi uzrādītais laiks varēja būt labāks, ja viņš nebūtu izslīdējis par tālu vienā no līkumiem. Tiesa, pagaidām rezultāti ir ļoti blīvi.

No WRC2 klases sportistiem ātrākais bija panākumus Latvijā guvušais soms Kalle Rovanpera.

Tikmēr lietuvietim Deividam Jociusam sacensības beidzās vēl nesākušās – “Oktan Sport” komanda, kas veda sacīkšu spēkratu un inženierus, līdz Jiveskilei netika, jo esot sabojājies motors.

Pirms sezonas astotā posma pasaules čempionāta līderis ar 149 punktiem ir Noivils, no viņa 27 punktus atpaliek pašreizējais WRC čempions Ožjē, kamēr Tanaks ir trešais, taču zaudējot pirmās pozīcijas turētājam jau 72 punktus.

“Rally Finland” rezultāti pēc SS1:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Ott Tänak Toyota Yaris WRC 1:49.2
2. flag Thierry Neuville Hyundai i20 Coupe WRC +0.7
3. flag Sebastien Ogier Ford Fiesta WRC +0.8
4. flag Andreas Mikkelsen Hyundai i20 Coupe WRC +0.9
5. flag Esapekka Lappi Toyota Yaris WRC +1.7
6. flag Craig Breen Citroën C3 WRC +1.8
= flag Østberg Mads  Citroën C3 WRC +1.8
8. flag Jari-Matti Latvala Toyota Yaris WRC +2.3
9. flag Hayden Paddon Hyundai i20 Coupe WRC +2.6
= flag Elfyn Evans Ford Fiesta WRC +2.6
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool