Tanaks izstājas no otrās vietas, vadībā Noivils

28/04/2019 |

Foto: Hyundai Motorsport

Pēc sestdien aizvadītajiem ātrumposmiems pasaules rallija čempionāta piektā posma sacensībās Argentīnā vadību nosargājis “Hyundai” pilots Tjerī Noivils, kamēr izstāšanos tehnisku problēmu dēļ piedzīvoja Ots Tanaks no “Toyota” vienības, kurš pirms tam ieņēma otro pozīciju.

Jau priekšpusdienā notikušo četru ātrumposmu laikā vairākus vadošos pilotus piemeklēja neveiksmes. Sebastjēns Ožjē (“Citroen”) ieņēma trešo pozīciju un līderim zaudēja tikai 16 sekundes, kad 11. ātrumposmā mašīnai notika kļūme stūres mehānismā un tika zaudēts vairāk par pusminūti laika. Nākamajā ātrumposmā, kam sekoja servisa parks, WRC čempions zaudēja vēl gandrīz pusminūti. Kriss Mīke (“Toyota”) bija pakāpies uz trešo pozīciju, kad priekšpusdienas izskaņā pārplēsa vienu no aizmugurējām riepām, arī zaudējot laiku.

Pēcpusdienā bija jāveic trīs ātrumposmi. Pēc pirmā no tām igaunis Tanaks tikai 11 sekundes zaudēja vadībā esošajam Noivilam, bet nākamajā ātrumposmā problēmas ar elektrību lika izstāties.

Dienas izskaņā līdz ar to uz pirmajām divām pozīcijām pacēlās “Hyundai” komanda – vadībā ir Noivils, kuram 45 sekundes zaudē Andreass Mikelsens, kamēr Mīke šobrīd trešais, Ožjē – ceturtais, bet starp viņiem abiem tikai nepilnas trīs sekundes. Vēl sešas sekundes tālāk seko “Hyundai” pārstāvis Danijs Sordo, turpat netālu arī Jari-Mati Latvala no “Toyota”.

WRC2 PRO klasē dalību turpina vairs tikai divas ekipāžas, bet graujošs pārsvars “Citroen” rūpnīcas pilotam Madsam Ostbergam. WRC2 klasē ar lielu pārsvaru vadībā Pedro Hellers.

Līdz sacensību beigām atlikuši vēl trīs ātrumposmi.

Argentīnas rallija rezultāti pēc SS15:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC 2:37:23.6
2. flag Andreass Mikelsens Hyundai i20 Coupe WRC +45.7
3. flag Kriss Mīke Toyota Yaris WRC +1:03.2
4. flag Sebastjēns Ožjē Citroën C3 WRC +1:06.0
5. flag Dani Sordo Hyundai i20 Coupe WRC +1:12.0
6. flag Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +1:28.3
7. flag Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC +3:48.4
8.
flag Madss Ostbergs Citroën C3 R5 +12:04.5
9.
flag Ots Tanaks Toyota Yaris WRC +14:04.3
10. flag Pedro Hellers Ford Fiesta R5 +16:18.2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool